logo
Masz jakieś pytania?
799 300 310

Poznaj naszego bloga o informatyce


Dzielimy się wiedzą IT, która pomoże Ci wiele drobnych problemów rozwiązać bez naszej pomocy. Pamiętaj tylko, że podejmując się samodzielnie jakichkolwiek prac, zawsze jest ryzyko, że "coś pójdzie nie tak".

Fałszywa wiadomość od prezesa z fakturą do opłacenia

W ostatnich dnia, jest wysyp fałszywych wiadomość e-mail, które mają na celu wykonanie szybkiego przelewu przez osoby zajmujące się płatnościami w firmie na fałszywe konto.

Dostałeś dziwnego maila od prezesa, aby zapłacić nieznaną Ci fakturę?
Ktoś się podszywa pod Ciebie i wysyła do księgowości faktury, które nigdy nie powinny być opłacone?

To jest wpis dla Ciebie.

Czytaj dalej
Udostępnianie folderu w sieci domowej w systemie Windows 11

Jeśli posiadasz więcej niż jeden komputer i chcesz w prosty sposób udostępniać między nimi pliki – bez użycia dysków zewnętrznych, czy pendriveów, lub po prostu masz zamiar udostępnić pliki innym domownikom w prosty sposób – zapoznaj się z naszą krótką instrukcją. Przygotowaliśmy dla Ciebie także materiał wideo. Dasz radę! Wymagania, by procedurę zakończyć sukcesem to: […]

Czytaj dalej
Jak kupować używanego laptopa?

Jak pewnie nie umknęło Twojej uwadze – poruszać tu będę zagadnienie kupna używanego laptopa.
Należy się jednak wyjaśnienie: a dlaczego akurat używanego? Czemu nie nowego?
Cóż – skoro to czytasz, to samemu dobrze wiesz czemu szukasz sprzętu z tej kategorii, ale by mieć czyste sumienie, pozwól mi wymienić najbardziej (moim zdaniem) mocne argumenty stojące za takim zakupem.

Czytaj dalej
Świąteczny prezentownik ITvip - 2018

Od kilku lat w okresie przedświątecznym publikujemy poradnik zakupowy, mając nadzieję, że będzie on pomocny tym, którzy w składzie najbliższej rodziny mają wysoce „skomputeryzowaną” osobę, której trzeba zrobić miły prezent, a kolejne skarpetki w renifery i sweter w romby nie wchodzą już w grę. Postaram się przedstawić propozycję na każdą kieszeń.
Podkreślam, że swój poradnik kieruję do absolutnych laików w temacie, którym dodatkowo postaram się podpowiedzieć co dana pozycja na liście wniesie w życie obdarowanego.
Warto dodać, że nasz prezentowy podpowiadacz nie powstaje pod patronatem żadnego sklepu, czy marki.

Czytaj dalej
Postrachy serwisów komputerowych – część 1

Każdy w swym zawodzie posiada coś, czego robić się boi, nie lubi, nie chce ale musi, czy w końcu nienawidzi i najchętniej na samą myśl zetknięcia się z tą czynnością/rzeczą, zakopałby głowę w piasek i wyjął na wiosnę.
Zatem przedstawiamy Wam (pierwsze) trzy najgorsze postrachy serwisu komputerowego, przez które nie sypiamy spokojnie po nocach

Czytaj dalej
Windows 10 Redstone 5 – ogromna paczka, zupełnie nowe funkcje – szykujcie się!

Podczas gdy aktualizacja o „kodzie” 1803 dla Windows 10, poza kompletną dewastacją systemu, usunięciem grup roboczych z wersji Home i problemami ze skanowaniem po sieci nie oferowała niczego konkretnego w zamian, w nadchodzącym jesiennym pakiecie o roboczej nazwie „Redstone 5” możemy spodziewać się dużych zmian i nowych funkcji. Poniżej przedstawiamy te, o których już dziś wiemy i możemy wziąć je za pewnik.

Czytaj dalej
Dlaczego Twój laptop jest wolny, mimo tego, że jest nowy?

Wielu z naszych klientów wpadło w pułapkę dość często spotykanej opinii, jakoby nowy sprzęt elektroniczny już z samej racji bycia nowym, posiadał wydajnościową przewagę nad kilkuletnim sprzętem. Ta prawda zdezaktualizowała się już dość dawno temu. Pozwólcie więc, że opowiem w jaki sposób do tego doszło.

Czytaj dalej
Windows 10 - brak menu start po aktualizacji

Aktualizacje systemu Windows powodują problemy od kiedy tylko istnieją. Dokąd tylko sięgnę pamięcią – to każdy okres mojej „informatycznej świadomości” zawierał w sobie jakąś łatkę/poprawkę do Windowsa, na którą trzeba było uważać i która powodowała niechciane skutki uboczne.
Z Windowsem 10 oczywiście – jak wszyscy wiemy – nie jest inaczej. Aktualizacje czasem powodują, że nasz system nie nadaje się do użytkowania.

Czytaj dalej
1 2 3 12

Skontaktuj się z nami:

Serwis komputerowy


UL. SUBISŁAWA 28
80-354 GDAŃSK
TEL. 799 300 310
E-MAIL: KONTAKT@ITVIP.PL

POLITYKA PRYWATNOŚCI
kontakt-obsluga

Obsługa klientów biznesowych


(OBSŁUGA INFORMATYCZNA FIRM)
UL. LĘBORSKA 3B
80-306 GDAŃSK
E-MAIL: KONTAKT@ITVIP.PL

kontakt-zamowienia

zamówienia dla klientów indywidualnych


NAPRAWA LAPTOPÓW,
SERWIS KOMPUTERÓW,
ZDALNA POMOC INFORMATYCZNA.
TEL. 799 300 310
E-MAIL: KONTAKT@ITVIP.PL

Marketing internetowy: https://lembicz.pl