logo
Masz jakieś pytania?
799 300 310

Świąteczny prezentownik ITvip - 2018


1. Dobry pendrive. W końcu ten jeden, na którym można polegać.

Pamięć przenośna wybierana jest najczęściej z uwzględnieniem jednego priorytetu: jak największa pojemność za jak najniższą cenę. Niestety, rzeczywistość uczy nas, że kierując się takim priorytetem kończymy z nośnikiem, który pomimo dużej pojemności jest straszliwie powolny i awaryjny.
Warto więc sprawić komuś prezent w postaci przenośnej pamięci USB, której można zaufać i przenosić na niej dane, bez obawy o ich utratę w najmniej spodziewanym momencie i mając pewność, że kopiowanie kilku gigabajtów zajmie minuty, a nie godziny, jak ma to miejsce w przypadku użycia tanich, chińskich nośników.

Polecane modele:

Samsung BAR 128GB – ok. 120zł
SanDisk 64GB Ultra Dual – ok. 80zł
(posiada także złącze USB-C, więc można używać go też ze smartfonem)
Kingston 64GB DataTraveler 100 G3 – ok. 50zł.

2. Dysk SSD. Nikt nigdy nie zrobił nikomu krzywdy kupując mu SSD.

W dużym skrócie: SSD daje komputerowi niewyobrażalnego „kopa”. Zarówno laptopowi, jak i komputerowi stacjonarnemu.  Drastycznie przyspiesza czas uruchamiania się systemu i ładowania się aplikacji, względem klasycznego nośnika magnetycznego. Kiedyś nawet opublikowałem na tym blogu artykuł dotyczący SSD, więc możesz się z nim zapoznać tutaj: https://itvip.pl/blog/74-wymien-hdd-na-ssd-i-przyspiesz-komputer-kilkukrotnie/
Warto wiedzieć, jakie złącze posiada komputer obdarowywanej osoby: M.2 czy SATA. Jeśli tego nie wiesz i nie masz możliwości zdobyć takich informacji, bezpieczną opcją jest wybrać ten drugi typ złącza (SATA), gdyż jest on najczęściej spotykanym dziś standardem, zaś M.2 to – relatywnie rzecz ujmując – pewna nowość i spotkamy je raczej w nowszych konstrukcjach. A i też nie zawsze.
Nawet jeżeli obdarowywana osoba ma już dysk SSD – no cóż, najwyżej będzie mieć dwa. I tak się będzie cieszyć. Gwarantuję.

ADATA 128GB 2,5'' SATA SSD SU800 – ok. 130zł
Samsung 860 EVO 500GB  2,5'' SATA – ok. 360zł
Samsung 500GB 970 EVO M.2 2280 NVMe - ok. 350zł

3. Powerbank. Przenośna elektrownia to dziś ważny element ewkipunku – nie tylko geeka!

Smartfon, smartwach, słuchawki bluetooth i w końcu – tablet. Wszystko to chce od nas ciągle prądu i o każdym z tych gadżetów trzeba pamiętać codziennie wieczorem. Jeśli zapomnimy, możemy mieć problem. Chyba, że w Twoim podręcznym zasobniku znajduje się porządny, naładowany do pełna powerbank.

Zdażyło Ci się kiedyś podróżować komunikacją miejską w godzinach szczytu, wraz z płaczącymi dziećmi i miłośnikami dubstepu, miłującymi się w puszczaniu muzyki z telefonu? Jeśli tak, to wiesz jaki bardzo Twój ból egzystencjalny może być podtrzymany przez brak naładowanego smartfona w duecie ze słuchawkami. Powerbank może uratować zdrowie psychiczne. Warto więc nim kogoś obdarować.
I warto, by nie był to chiński wynalazek za 20zł z kiosku.

Xiaomi Power Bank 2C 20000 mAh – ok. 140zł
Huawei Powerbank AP007 13000 mAh – ok. 100zł
Power-bank Xiaomi Mi 2 10000mAh – ok. 80zł

4. Zestaw dobrych wkrętaków dla majsterkowicza.

Jeśli chcesz zrobić prezent początkującemu komputerowemu majsterkowiczowi i wiesz i widzisz, że użytkuje on wciąż aktywnie śrubokrętów po dziadku, dobrej jakości wkrętaki ucieszą taką osobę bardziej, niż sądzisz.  Tanie i stare śrubokręty sieją destrukcję wśród śrub, mogąc ostatecznie przyczynić się do poważnego uszkodzenia rozbieranego sprzętu. Szkoda, że zaczynając przygodę z naprawą sprzętu sam nie wiedziałem, ile zaoszczędzonego czasu i nerwów daje nawet komplet śrubokrętów precyzyjnych ze średniej półki.

iFixit Manta – ok. 330zł
iFixit Mako – ok. 160zł
Xiaomi Wiha – ok. 90zł

5. Dobry fotel komputerowy.

Prezent w postaci fotela komputerowego nie będzie małym wydatkiem – niestety.
Warto jednak wziąć pod uwagę, że takim podarunkiem możemy uratować obdarowywanej osobie
kręgosłup, szczególnie, jeśli aktualnie korzysta ona z komputera nawet po kilka godzin dziennie w pozycji siedzącej.  Fotele komputerowe, nawet z zupełnie innych półek cenowych, wyglądają do siebie bardzo podobnie, co może doprowadzić do wniosku, jakoby różnice cenowe były sztucznie pompowane. W rzeczywistości różnią się wyraźnie ergonomią i jakością zastosowanych materiałów.

Arozzi Enzo – ok. 540zł
DXRacer Racer 1 – ok. 900zł
QUERSUS VAOS 501 - ok. 1300zł

Dodaj komentarz

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Fałszywa wiadomość od prezesa z fakturą do opłacenia

W ostatnich dnia, jest wysyp fałszywych wiadomość e-mail, które mają na celu wykonanie szybkiego przelewu przez osoby zajmujące się płatnościami w firmie na fałszywe konto.

Dostałeś dziwnego maila od prezesa, aby zapłacić nieznaną Ci fakturę?
Ktoś się podszywa pod Ciebie i wysyła do księgowości faktury, które nigdy nie powinny być opłacone?

To jest wpis dla Ciebie.

Czytaj dalej
Naprawa komputerów i laptopów Gdańsk
Czytaj dalej

Skontaktuj się z nami:

Serwis komputerowy


UL. SUBISŁAWA 28
80-354 GDAŃSK
TEL. 799 300 310
E-MAIL: KONTAKT@ITVIP.PL

POLITYKA PRYWATNOŚCI
kontakt-obsluga

Obsługa klientów biznesowych


(OBSŁUGA INFORMATYCZNA FIRM)
UL. LĘBORSKA 3B
80-306 GDAŃSK
E-MAIL: KONTAKT@ITVIP.PL

kontakt-zamowienia

zamówienia dla klientów indywidualnych


NAPRAWA LAPTOPÓW,
SERWIS KOMPUTERÓW,
ZDALNA POMOC INFORMATYCZNA.
TEL. 799 300 310
E-MAIL: KONTAKT@ITVIP.PL

Marketing internetowy: https://lembicz.pl