logo
Masz jakieś pytania?
799 300 310

Mały jubileusz ITvip! - 500 lajków


Chcielibyśmy podziękować tym, co czytają teksty na naszym blogu i przygotowaliśmy pewną  kompilację tego, co udało nam się osiągnąć przez ten rok, od którego działamy na Facebooku.

Zacznijmy może od tego, że od początku powstania naszego bloga i profilu na Facebooku zakładaliśmy, że aktywnie będziemy dzielić się naszą wiedzą, wbrew potocznej opinii, zakładającej, że każdy fachowiec musi strzec swojej wiedzy jak oczka w głowie. Nasze założenie było inne: chcieliśmy dotrzeć głównie do mniej zaawansowanych użytkowników komputerów i podzielić się wszystkim tym co wiemy, a co każdy – na własną rękę – będzie mógł zrobić samemu z komputerem.

W myśl tej idei powstał nasz poradnik w formie PDF, który z pewnością przywitał Cię chwilę po wejściu na naszego bloga. Nie jest to poradnik, który uzupełni wiedzę fachowca i pasjonata PC, ale proste narzędzie dla osób, które w zalewie wątpliwej jakości poradników z Google i potocznych opinii czują się zagubione w świecie komputerów i nie wiedzą jak poradzić sobie z prostymi często problemami.

Jakby nie patrzeć: artykuły publikowane od początku na naszym blogu to takie długie rozwinięcie tej zawartej w poradniku idei: są to teksty pisane przystępnym, mało technicznym językiem, który z założenia ma być zrozumiały dla każdego – nie tylko dla innych „wtajemniczonych” osób.

Tematy jakie poruszaliśmy to:
- bezpieczeństwo w sieci
- systemy operacyjne i ich bezpieczeństwo
- porady dotyczące dbania o stan techniczny komputera
- wydajność sprzętu a nasz czas spędzany przed nim
- nieuczciwe praktyki dostawców Internetu
- kluczowe umiejętności z zakresu obsługi PC
- kondycja i jakość współcześnie produkowanego sprzętu elektronicznego
- konsole kontra komputery
- mity komputerowe
- poradniki dotyczące doboru sprzętu komputerowego do swoich potrzeb

Stworzyliśmy także „prezentownik świąteczny” – czyli spis praktycznych gadżetów elektronicznych, które każdy maniak i nie maniak komputerowy z pewnością chciałby zobaczyć pod choinką.
Nie zawsze  - to pewne -  byliśmy w 100% poważni. Choćby – w pełni dystansu do siebie samych -  pisząc o podgatunkach informatyków,  których spotkać możesz na swojej drodze, cyz porównując naszą pracę do zawodu sprzątaczki. Poruszaliśmy jednak także poważne tematy, jak kondycja nauczania informatyki w polskim szkolnictwie, wpływ gier komputerowych na umysł młodych ludzi czy  podejście jednej z największych sieci sklepów z elektroniką w Polsce do klienta.

To, z czego jesteśmy szczególnie dumni, to ciepłe przyjęcie naszego testu komputera złożonego z myślą o zastosowaniach biurowych przez wszystkim znaną firmę AMD – czyli jednego z dwóch największych graczy na rynku układów scalonych. Nasz test jednostki opartej na ich procesorze (Athlon 5350) okazał się na tyle dobry, by „zawisnąć” na ich Facebookowej ścianie. Mała rzecz, a cieszy!

Żeby rozszerzać własne horyzonty, chwyciliśmy się też tematyki, w której sami nie czuliśmy się szczególnie pewni. Odnosimy się w tym miejscu do naszego artykułu w formie wywiadu z udziałem Małgorzaty Osowieckiej, która rozwiała wątpliwości nasze i naszych czytelników, co do znaczenia odświeżania monitora dla postrzegania wirtualnej rzeczywistości.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pozostawiali po sobie ślad w formie komentarzy pod naszymi artykułami. Mamy nadzieję, że teksty którymi się z Wami dzielimy są coraz lepsze i coraz bardziej pomocne. Nieprzerwanie i z uporem będziemy zasypywać Was poradami dotyczącymi komputerów – i to z poziomi oprogramowania, jak i sprzętu, ale nie przestajemy oczywiście pisać tekstów idących troszeczkę głębiej w świat komputerowy

Z tej okazji mamy też dla Was konkurs:

Trzy osoby mogą wygrać trzy nagrody:

- 1x dwuletnie ubezpieczenie Twojego komputera
- 2x bon o wartości 200zł na nasze usługi

By wziąć udział w konkursie, napisz w kilku zdaniach albo i w jednym, ale konkretnym: czy obsługa informatyczna / serwis komputerowy w dobie wszechobecnej komputeryzacji są potrzebne jako usługa na rynku?

Udostępnij także ten artykuł i polub nas na Facebooku o ile jeszcze tego nie zrobiłeś.
Regulamin konkursu i wyjaśnienie w jaki sposób mamy zamiar Cię nagrodzić znajduje się tu: regulamin konkursu

Dodaj komentarz

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Fałszywa wiadomość od prezesa z fakturą do opłacenia

W ostatnich dnia, jest wysyp fałszywych wiadomość e-mail, które mają na celu wykonanie szybkiego przelewu przez osoby zajmujące się płatnościami w firmie na fałszywe konto.

Dostałeś dziwnego maila od prezesa, aby zapłacić nieznaną Ci fakturę?
Ktoś się podszywa pod Ciebie i wysyła do księgowości faktury, które nigdy nie powinny być opłacone?

To jest wpis dla Ciebie.

Czytaj dalej
Naprawa komputerów i laptopów Gdańsk
Czytaj dalej

Skontaktuj się z nami:

Serwis komputerowy


UL. SUBISŁAWA 28
80-354 GDAŃSK
TEL. 799 300 310
E-MAIL: KONTAKT@ITVIP.PL

POLITYKA PRYWATNOŚCI
kontakt-obsluga

Obsługa klientów biznesowych


(OBSŁUGA INFORMATYCZNA FIRM)
UL. LĘBORSKA 3B
80-306 GDAŃSK
E-MAIL: KONTAKT@ITVIP.PL

kontakt-zamowienia

zamówienia dla klientów indywidualnych


NAPRAWA LAPTOPÓW,
SERWIS KOMPUTERÓW,
ZDALNA POMOC INFORMATYCZNA.
TEL. 799 300 310
E-MAIL: KONTAKT@ITVIP.PL

Marketing internetowy: https://lembicz.pl