logo
Masz jakieś pytania?
799 300 310

AT&T musi zapłacić odszkodowanie. Czy u nas też tak da się walczyć z oszustami?


Oczywiście - „usługi” takie popularne są nie tylko w naszym kraju. Jednak – jak pokazuje przykład giganta telekomunikacyjnego AT&T w USA, z oszustami można walczyć... Pytanie tylko, czy w naszym kraju tak skutecznie, jak za Oceanem?

Firma musi zapłacić swoim klientom łącznie niebagatelną kwotę 105 milionów dolarów (80 milionów na refundacje dla klientów, zaś 25 milionów na poczet kary), za bezprawne pobieranie comiesięcznych opłat za tak zwany „serwis wireless”. AT&T pobierał od swoich klientów opłaty za usługi podmiotu trzeciego, który to z kolei udostępniał tak „potrzebne usługi” jak horoskopy, porady miłosne, ciekawostki, dowcipy etc. Problem tkwił jednak w fakcie, iż usługobiorca często nie był wprost informowany o koszcie tychże usług – czyli zazwyczaj kwocie około 10 dolarów miesięcznie. Samo AT&T zatrzymywało dla siebie około 35% tej kwoty.

{loadposition fb-like-it}

Gigant oskarżony został o tuszowanie niesłusznie naliczonych opłat na rachunkach i utrudnienia w uzyskaniu przez swych klientów zwrotów należności, które nigdy nie powinny zostać naliczone. Praktyka, o którą oskarżona jest dostawca usług telekomunikacyjnych, to tak zwany „cramming”.
Jak podaje techspot.com1 , w samym 2011 roku AT&T otrzymało od swoich klientów ponad 1.3 miliona telefonów w sprawie niesłusznie naliczonych opłat.

Jednym z powodów dla których wspominamy o sprawie jest fakt, iż taki obrót sprawy dowodzi, iż nawet największy korporacyjny gigant nie zawsze pozostaje bezkarny, gdy „wodzi na nos” swoich klientów. Chcielibyśmy, by podobne wyroki skazujące niegodziwie działających usługodawców zawsze odbijały się szerokim echem, będąc przestrogą dla naszych rodzimych dostawców sieci internetowych i komórkowych, którzy też często mają wiele „za uszami”, o czym pisaliśmy choćby tutaj: UPC - oszustwo? Czy przypadek?

Dodaj komentarz

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Fałszywa wiadomość od prezesa z fakturą do opłacenia

W ostatnich dnia, jest wysyp fałszywych wiadomość e-mail, które mają na celu wykonanie szybkiego przelewu przez osoby zajmujące się płatnościami w firmie na fałszywe konto.

Dostałeś dziwnego maila od prezesa, aby zapłacić nieznaną Ci fakturę?
Ktoś się podszywa pod Ciebie i wysyła do księgowości faktury, które nigdy nie powinny być opłacone?

To jest wpis dla Ciebie.

Czytaj dalej
Naprawa komputerów i laptopów Gdańsk
Czytaj dalej

Skontaktuj się z nami:

Serwis komputerowy


UL. SUBISŁAWA 28
80-354 GDAŃSK
TEL. 799 300 310
E-MAIL: KONTAKT@ITVIP.PL

POLITYKA PRYWATNOŚCI
kontakt-obsluga

Obsługa klientów biznesowych


(OBSŁUGA INFORMATYCZNA FIRM)
UL. LĘBORSKA 3B
80-306 GDAŃSK
E-MAIL: KONTAKT@ITVIP.PL

kontakt-zamowienia

zamówienia dla klientów indywidualnych


NAPRAWA LAPTOPÓW,
SERWIS KOMPUTERÓW,
ZDALNA POMOC INFORMATYCZNA.
TEL. 799 300 310
E-MAIL: KONTAKT@ITVIP.PL

Marketing internetowy: https://lembicz.pl