logo
Masz jakieś pytania?
799 300 310

Windows 10 Redstone 5 – ogromna paczka, zupełnie nowe funkcje – szykujcie się!


1. Windows Sets – karty w aplikacjach Microsoft

Jeśli – tak jak mnie – straszliwie denerwuje Cię w systemie Windows przywiązanie do paska zadań, to czeka Cię miła niespodzianka. Zarządzanie otwartymi oknami będzie mogło odbywać się poprzez mechanizm znany nam ze wszystkich przeglądarek internetowych – czyli przez karty. W dodatku nazwa i film udostępniony na oficjalnym kanale Microsoft sugerują, że będziemy mogli tworzyć sobie zestawy takich kart.

Problem: jest to rozwiązanie oparte wyłącznie o przeglądarkę Microsoft Edge i aplikacje Microsoft.

Pewnie jeszcze długa droga, zanim otrzymamy karty otwartych okien z prawdziwego zdarzenia, tak jak pozwala na to Groupy.

No cóż – trochę przykro się patrzy na to, że lepsze doświadczenie korzystania z systemu zapewnia nam podmiot trzeci – Stardock, niż jest w stanie zrobić to sam jego twórca. Nie szydźmy jednak za mocno, gdyż wszystko jeszcze przed nami.

2. Ulepszone zrzuty ekranowe – Screen Ship

Złośliwi zapytają „czemu dopiero teraz?” – ale my nie jesteśmy złośliwi, więc mówimy „w końcu!”. Windows 10 otrzyma aplikację dedykowaną zrzutom ekranu – koniec z wklejaniem ich do Painta.

Według źródeł Screen Ship ma być wzbogaconym o nowe opcje narzędziem wycinania, znanym nam już z Windows Vista i pozostającym w sumie od tamtych czasów bez zmian. W końcu będziemy mogli dokonywać prostej edycji zrzutów „w locie”. Jak podają źródła, z nowej aplikacji do zrzutów ekranowych będziemy mogli korzystać na dwa sposoby: skrótem klawiszowym Alt + Shift + S, lub przypisać sobie do jej obsługi klawisz PrtScr.

3. Czarny motyw w eksploratorze plików systemu

Co tu dużo pisać… Jeśli jesteś jedną z tych osób, które instalowały dodatkowe aplikacje zmieniające kolory eksploratora w systemie, w końcu będziesz w stanie dokonać tego z poziomu systemu.
Osobiście uważam to za skrajnie nieprzystępny sposób użytkowania Windowsa, który zmusza do dodatkowego wysilania wzroku, ale w końcu dostajemy oficjalnie możliwość nadwyrężania sobie oczu. Całkowicie za darmo!

4. Ulepszone (?) wyszukiwanie

I to jest to, co lubimy najbardziej: kiedy tylko zdążymy przyzwyczaić się do paska „start” w Windowsie i jego sposobu wyszukiwania – to ulega on zmianie. Czy na lepsze? No cóż – to już kwestia indywidualna. Osobiście uważam, że obecna forma jest bardzo wygodna i intuicyjna. Nie zmienia to faktu, że menu Start ma zostać wzbogacone o wyniki wyszukiwania z Internetu. Ale tylko na tych wersjach językowych, gdzie działa asystent Cortana. Czyli nie dotyczy to wersji polskiej….

A szkoda, bo patrząc po grafikach, może być ciekawie. Osobiście z tej okazji chyba skuszę się w końcu na przejście na angielską wersję systemu, gdyż czuję, że w polskiej po prostu za dużo mnie omija.

źródła:
android.com
microsoft.com
tekzup.com

Dodaj komentarz

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Fałszywa wiadomość od prezesa z fakturą do opłacenia

W ostatnich dnia, jest wysyp fałszywych wiadomość e-mail, które mają na celu wykonanie szybkiego przelewu przez osoby zajmujące się płatnościami w firmie na fałszywe konto.

Dostałeś dziwnego maila od prezesa, aby zapłacić nieznaną Ci fakturę?
Ktoś się podszywa pod Ciebie i wysyła do księgowości faktury, które nigdy nie powinny być opłacone?

To jest wpis dla Ciebie.

Czytaj dalej
Naprawa komputerów i laptopów Gdańsk
Czytaj dalej

Skontaktuj się z nami:

Serwis komputerowy


UL. SUBISŁAWA 28
80-354 GDAŃSK
TEL. 799 300 310
E-MAIL: KONTAKT@ITVIP.PL

POLITYKA PRYWATNOŚCI
kontakt-obsluga

Obsługa klientów biznesowych


(OBSŁUGA INFORMATYCZNA FIRM)
UL. LĘBORSKA 3B
80-306 GDAŃSK
E-MAIL: KONTAKT@ITVIP.PL

kontakt-zamowienia

zamówienia dla klientów indywidualnych


NAPRAWA LAPTOPÓW,
SERWIS KOMPUTERÓW,
ZDALNA POMOC INFORMATYCZNA.
TEL. 799 300 310
E-MAIL: KONTAKT@ITVIP.PL

Marketing internetowy: https://lembicz.pl