logo
Masz jakieś pytania?
799 300 310

Windows 10 i brak sieci WiFi po aktualizacjach


1. Zresetuj komputer!

- proszę pana, a mi nie działa dobrze komputer!
- a czy próbowała go pani wyłączyć i włączyć ponownie?
- nie, a czemu?
- to bardzo skuteczna metoda rozwiązywania problemów
- no co też Pan powie?

Naprawdę – wyłączenie i włączenie komputera potrafi rozwiązać całkiem sporo problemów. Tylko nie pomyl hibernacji z wyłączeniem: wciśnięcie przycisku zasilania i następujące po nim zgaszenie ekranu to nie wyłączenie.

Spróbuj. Jeśli nic to nie da, to dopiero wtedy wykonuj dalsze kroki.

 2. „Rozwiąż problemy” – czyli najbardziej oczywista opcja, której nie każdy umie użyć.

Na ikonce/symbolu połączenia sieciowego kliknij prawym przyciskiem myszy. Otworzy Ci się menu: „rozwiąż problemy” oraz „otwórz ustawienia sieci i Internetu”. Wybieramy pierwszą opcję. System chwilę będzie myślał i wyrzuci podpowiedź . Prawdopodobnie o treści „Twoja karta sieciowa nie ma poprawnej konfiguracji protokołu IP”. Niezależnie jednak od treści podpowiedzi, kliknijmy w opcję zastosowania rozwiązania, które sugeruje nam system.

Powinno pomóc – w znacznej większości przypadków. Jeśli nie, przejdźmy do następnego kroku.

3. Zainstaluj najnowsze sterowniki ze strony producenta.

Ta opcja niestety wymaga posiadania innego komputera z prawidłowym dostępem do internetu i pamięci przenośnej (dysku lub pendrive’a). Odnajdź nazwę/model Twojego komputera, a następnie wejdź na stronę producenta i ściągnij najnowsze sterowniki do karty sieciowej dedykowane pod Windows 10. Jeśli ich nie ma – przetestuj starsze sterowniki.

Prawdopodobnie będziesz w stanie zainstalować sterownik do systemu Win7/8.1, pod warunkiem, że ściągniesz odpowiednią ich wersję (32 lub 64 bit). Wgraj je na pamięć przenośną, podłącz do „chorego” komputera i zainstaluj. Warto przed tą operacją odinstalować obecne sterowniki z panelu sterowania. W tym celu wchodzimy w... tak – panel sterowania właśnie – a następnie w menadżer urządzeń. Tam wyszukujemy menu „karty sieciowe” i – korzystając z prawego kliknięcia na nazwie naszej karty bezprzewodowej, wybieramy opcję „odinstaluj urządzenie”. Następnie instalujemy nowy sterownik.

 4. Reset BIOS/UEFI

O dziwo, chociaż teoretycznie nie powinno mieć to nic wspólnego, ta opcja często pomaga. Niestety, do ustawień BIOS wielu maszyn ciężko się dobrać, nie posiadając odpowiedniej wiedzy.

Pomocne będzie Google i odpowiednie zadanie mu pytania: „how to enter BIOS <nazwa i model laptopa”. Najczęściej do BIOSu można dostać się za pomocą klawisza ESC, F2 lub DEL, który musimy w odpowiednim momencie wcisnąć przy rozruchu komputera (od razu po włączeniu!). Tam wyszukujemy „load defaults settings” (najczęściej zanajduje się w ostatnim menu po prawej stronie) oraz „save changes and exit setup”. Jeśli poszło dobrze, to właśnie przywróciliśmy BIOS do ustawień fabrycznych.

5. Metoda iście hakerska: ręczne pisanie komend

Jeśli zawsze miałeś w sobie coś z hakera, to masz szanę się wykazać: wejdź do konsoli systemu, przytrzymując jednocześnie na klawiaturze komputera klawisz Windows oraz klawisz R. W menu, które wyskoczy, napisz „CMD” oraz wciśnij klawisz „Enter”. Jeśli zrobisz to dobrze, Twoim oczom powinno ukazać się duże czarne okno, w którym masz zadanie napisać trzy krótkie formuły:

ipconfig /release
ipconfig /renew
ipconfig /flushdns

Powinno pomóc!

Jeśli wszystkie te metody zawiodły, to pamiętajcie:

  • zawsze możecie zadawać pytania w komentarzach
  • zostaje reinstalacja systemu
  • w Twoim mieście na bank jest serwis komputerowy, który to ogarnie!

Dodaj komentarz

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Fałszywa wiadomość od prezesa z fakturą do opłacenia

W ostatnich dnia, jest wysyp fałszywych wiadomość e-mail, które mają na celu wykonanie szybkiego przelewu przez osoby zajmujące się płatnościami w firmie na fałszywe konto.

Dostałeś dziwnego maila od prezesa, aby zapłacić nieznaną Ci fakturę?
Ktoś się podszywa pod Ciebie i wysyła do księgowości faktury, które nigdy nie powinny być opłacone?

To jest wpis dla Ciebie.

Czytaj dalej
Naprawa komputerów i laptopów Gdańsk
Czytaj dalej

Skontaktuj się z nami:

Serwis komputerowy


UL. SUBISŁAWA 28
80-354 GDAŃSK
TEL. 799 300 310
E-MAIL: KONTAKT@ITVIP.PL

POLITYKA PRYWATNOŚCI
kontakt-obsluga

Obsługa klientów biznesowych


(OBSŁUGA INFORMATYCZNA FIRM)
UL. LĘBORSKA 3B
80-306 GDAŃSK
E-MAIL: KONTAKT@ITVIP.PL

kontakt-zamowienia

zamówienia dla klientów indywidualnych


NAPRAWA LAPTOPÓW,
SERWIS KOMPUTERÓW,
ZDALNA POMOC INFORMATYCZNA.
TEL. 799 300 310
E-MAIL: KONTAKT@ITVIP.PL

Marketing internetowy: https://lembicz.pl