Skontaktuj się z nami


* pole wymagane

Wsparcie informatyczne dla szkół

Posiadamy ciekawe oferty także dla oświaty. Jesteśmy świadomi ograniczeń finansowych (także w kwestii rozliczeń z firmami zewnętrznymi), jakie mają w dzisiejszych czasach szkoły. Jednocześnie chętnie podejmiemy współpracę na zupełnie innych warunkach niż z firmami komercyjnymi.

Dlaczego jesteśmy idealnym rozwiązaniem dla oświaty?

Współpracujemy już ze szkołami i wiemy z jakimi problemami najczęściej się zmagają. Nie w każdej placówce jest osoba odpowiedzialna za naprawy komputerów czy problemy z systemem. W większości przypadków jest nią nauczyciel informatyki, który wykonuje pewne zadania ponad swój harmonogram pracy. Niejednokrotnie także nie posiada on odpowiedniej wiedzy, np. do rozbudowy sieci. I nie musi jej posiadać – nauczyciel informatyki to nie serwisant komputerowy ani nie specjalista od sieci.

Tak więc proponujemy wsparcie informatyczne, w ramach którego możemy zaoferować:

1) Pomoc przy wszelkiego rodzaju usterkach sprzętu komputerowego. Teraz, gdy trzeba wymienić wentylator (który zbyt głośno działa), wymienić płytę główną, czy też rozwiązać problem z drukarką lub ksero – nie ma się czym martwić, my się tym zajmiemy.

2) Przeinstalowanie systemu operacyjnego. System Windows przy dłuższym użytkowaniu ma to do siebie, że spowalnia pracę komputera. Niejednokrotnie konieczna jest reinstalacja. Nasz informatyk nie tylko tym się zajmie, ale także odpowiednio skonfiguruje system, aby przyśpieszyć jego działanie, instalując przy tym wszystkie niezbędne programy oraz sterowniki do drukarek czy też skanerów.

3) Zabezpieczenie komputerów i nadanie odpowiednich uprawnień. Jest to istotne zwłaszcza w pracowniach informatycznych, do których mają dostęp uczniowie. Jak wiadomo, na tego typu komputerach potrafią być instalowane przeróżne programy. Jesteśmy w stanie odpowiednio zabezpieczyć system, aby zmniejszyć uprawnienia (np. brak możliwości instalowania gier bez pozwolenia), co jednocześnie może się przyczynić do zmniejszenia awaryjności sprzętu, nie mówiąc już o znacznie lepszej ochronie przed wirusami i trojanami.

4) Kopia bezpieczeństwa i archiwizacja dokumentów. Lepiej nawet nie myśleć ile problemów może sprawić niedziałający dysk twardy, przepięcie sieci, które spowoduje uszkodzenie komputera lub chociażby przypadkowe usunięcie plików. Nasza firma zabezpiecza najważniejsza dane klienta poprzez ciągłe wykonywanie kopii plików na zewnętrzne nośniki. Z łatwością kopiujemy dokumenty z większej ilości komputerów oraz bazy danych z kadr. Dane są zabezpieczone także przed nieautoryzowanym dostępem, poprzez wysokiej jakości szyfrowanie.

5) Rozbudowa i modernizacja sieci komputerowej. Przemeblowanie, remont czy też dostawa nowego sprzętu komputerowego powodują konieczność przeniesienia gniazdek sieci komputerowej, kabli, wymiany/dokupienia switchy lub routerów.

Jesteśmy w stanie także przygotować salę do warunków pracowni komputerowej czy też podłączyć sieć bezprzewodową w budynku

6) Oferujemy zastępstwa urlopowe – czasami aktualnie pracujący informatyk zachoruje lub po prostu zmieni pracę. Błyskawicznie uratujemy sytuację i nie zostawimy Państwa w potrzebie.

7) Pomoc w problemach z oprogramowaniem w tym także z e-dziennikiem.

8) Konsultacje zdalne, telefoniczne. Często zdarza się, że jest potrzebna szybka porada, która nie wymaga przyjazdu serwisanta. Pewne problemy, które osobie niezbyt zaawansowanej w obsłudze komputera zabierają czas, nam zajmą raptem chwilę. Tak więc warto dzwonić i pytać.

9) Dodatkowo oferujemy pomoc przy aktualizacji strony internetowej. Jeżeli jest taka konieczność, możemy wykonać całkowicie nową witrynę placówki, co podniesie prestiż i unowocześni wizerunek. W pakiecie oczywiście odpowiednie zniżki.

Zapraszamy do kontaktu i niezobowiązujących konsultacji z naszym doradcą. Postaramy się wybrać dla Państwa idealną opcję, tak aby przydzielony przez nas informatyk spełniał wszystkie wymagania. Dopasujemy pakiet do budżetu i możliwości finansowych placówki.

Biorąc pod uwagę specyfikę finansowania jednostek publicznych jesteśmy także elastyczni co do sposobu finansowania usługi.

Audyty

Dla naszych Klientów wykonujemy audyty sprzętu komputerowego i oprogramowania. Jeśli myślisz, że Tobie taki audyt nie jest potrzebny – zobacz, jak wiele możesz zyskać dzięki niemu:

audyt sprzętu pozwala na określenie stopnia wykorzystania zasobów komputera (wykorzystanie dysku, pamięci RAM) oraz wskazanie możliwości jego rozbudowy

audyt oprogramowania pozwala prześledzić wszystkie programy, zainstalowane na komputerze, sprawdzić licencje i porównać wersję zainstalowaną z tą, która jest określona w licencji (innymi słowy: pozwala na sprawdzenie legalności oprogramowania). Dzięki audytowi oprogramowania wiesz, jakie licencje powinieneś dokupić i czy pracownicy bez Twojej wiedzy nie instalują nielegalnych programów, ściągniętych z Internetu. Na Twoje życzenie zablokujemy im możliwość instalacji oprogramowania bez wiedzy informatyka – to ograniczy konieczność wykonywania częstych audytów i pozwoli zaoszczędzić pieniędzy i stresów, związanych z ewentualnymi kontrolami legalności oprogramowania.

Czyszczenie latopa, czyszczenie układu chłodzenia w komputerze.

Dlaczego czyszczenie laptopa jest tak ważne?

Bardzo wielu awarii laptopów można uniknąć, pamiętając o czymś, co może wydawać się banałem i oczywistością, jednak przez wielu użytkowników komputerów przenośnych jest – jak wynika z naszego doświadczenia – zaniedbywane. Chodzi oczywiście o regularne czyszczenie układu chłodzenia.

Zastanawiałeś się kiedyś w jaki sposób chłodzi się Twój komputer przenośny? I dlaczego w ogóle musi? Być może nie interesuje Cię to w momencie, gdy laptop działa. Z całą pewnością zacznie Cię interesować, gdy przestanie – wtedy dokładnie prześledzisz cały Internet by poznać przyczynę, dla której Twój laptop uruchamia się, lecz brak na nim obrazu. Więc poświęć chwilę i dowiedz się dlaczego jego odpowiednia wentylacja i kultura pracy są tak istotne.
Wentylacja!

Najczęściej spotykanym systemem chłodzenia laptopa jest taki, w którym zimne powietrze „zasysane” jest spod spodu obudowy, następnie przelatuje ono przez wentylację i zostaje wyrzucone po boku, lub z tyłu komputera. Nie ma więc możliwości, by Twój laptop wraz z powietrzem nie zasysał kurzu – szczególnie, gdy używasz go często na takich powierzchniach jak koce czy pościel.

Pamiętaj też, że sam się łuszczysz. Tak – codzienne zrzucasz bardzo dużo naskórka, szczególnie z dłoni. Nie trudno się domyślić, gdzie to wszystko jest „wsysane”. Kurz we wnętrzu laptopa blokuje po jakimś czasie zarówno możliwość wlotu, jak i wylotu powietrza – uniemożliwiając swobodną wentylację i chłodzenie.

W skrócie mówiąc: Twoja złuszczona skóra, włókna Twoich ubrań, sierść Twoich zwierząt, oraz okruchy Twojego pożywienia powoli i nieubłagalnie zapychają Twój komputer. Brzmi strasznie, ale jest to normalne i nieszkodliwe, póki masz tego świadomość i dbasz o to, by nie wytworzyły w środku laptopa totalnego „skrzepu”.

 

 laptop_dell  

Laptop firmy Dell leżący „do góry nogami” – idealnie widać otwory wlotowe i wylotowe układu chłodzenia

 

Pasta nie tylko na butach.

Ważnym aspektem poprawnej pracy omawianego układu jest – o czym wie bardziej nieliczna część użytkowników – pasta termoprzewodząca.

Jest to po prostu pewien rodzaj „mazi”, który ma za zadanie wypełnić pewną, minimalną lukę, między radiatorem czy tzw. „heatpipem” (czyli elementem stykającym się z nagrzewającym się układem i bezpośrednio odprowadzającym z niego ciepło w okolice wentylatora). „Maź” owa najczęściej składa się z mieszaniny olejów mineralnych, sproszkowanej porcelany lub drobinek aluminium, które doskonale przewodzą ciepło (w laptopach nie stosujemy past opartych na aluminium, gdyż przewodzą one prąd, a procesory w laptopach nie są przed tym dobrze zabezpieczone – inaczej jest w komputerach stacjonarnych).

nakladanie_pasty

Nakładanie pasty Pactum PT-1 na mostek południowy Intel HM67

 

Omawiana pasta – mimo, iż niepozorna – ma kluczowe znaczenie w stabilnym działaniu Twojego laptopa. Są z nią jednak dwa dość poważne problemy:

  • Po jakimś czasie wysycha na wiór, tracąc swoje właściwości i stając się izolatorem, zamiast przewodnikiem ciepła
  • Często jest w tragicznie niedbały sposób fabrycznie nakładana.

 

pasta_samsung

Fabrycznie nałożona pasta w laptopie firmy Samsung: nie dość, że najtańsza, to nałożona wybitnie niedbale

 

asus_pasta
Asus co prawda nie oszczędza tak bardzo i stosuje pastę troszeczkę wydajniejszą niż Samsung, jednak definitywnie coś tu jest wciąż nie tak…

 

Znaczna ilość sprzętu, który ląduje w naszym serwisie należy do osób, które nie mają zielonego pojęcia o fakcie, że laptopa raz na jakiś czas należy poddać technicznej konserwacji.
Większość laptopów jakie do nas trafiają nie jest jeszcze w stanie krytycznym.

Pierwsze objawy zakurzonego układu chłodzenia w laptopie objawiać się będzie zauważalnym zmniejszeniem jego wydajności, spowodowanym zaniżonym taktowaniem procesora, bądź karty graficznej. Dlaczego tak? Gdyż przegrzewający się układ automatycznie będzie zaniżać swą wydajność, żeby się nie przegrzać. Następnym etapem będzie wyłączanie się laptopa – znów spowodowane automatyką zabezpieczenia termicznego. I to jest ostatnia chwila, w której jeszcze nie jest za późno czyszczenie naszego sprzętu i wymianę past, gdyż następnie przegrzany układ dosłownie „odklei” się od płytki drukowanej do której przytwierdzony jest za pomocą mikroskopijnych cynowych kuleczek. Wtedy nie pomoże nic innego, jak wymiana płyty głównej (stosunkowa droga usługa) lub wymiana uszkodzonego układu (taniej, lecz wciąż nie tanio).

Pamiętaj – dbanie o czysty układ chłodzenia Twojego laptopa to nie tylko gwarancja jego bezawaryjnej i długiej pracy, lecz również zapewnienie sobie sprawnie działającego i niefrustrującego podczas użytkowania sprzętu. Bo kto lubi, jak laptop parzy w uda i wyłącza się w losowych momentach?

serwis komputerów dell gdańsk
naprawa komputerów hp gdańsk
serwis laptopów sony vaio gdańsk
naprawa komputerów gdańsk
serwis laptopów toshiba gdańsk
<naprawa komputerów acer gdańsk
serwis laptopów asus gdańsk
naprawa komputerów lenovo gdańsk
serwis laptopów samsung gdańsk
naprawa sprzetu amd gdańsk
serwis gigabyte gdańsk
naprawa laptopów cisco gdańsk
naprawa sprzetu nvidia gdańsk
naprawa laptopów intel gdańsk