Skontaktuj się z nami


* pole wymagane

Serwis laptopów Toshiba

Laptopy tej formy, obok produktów HP, uchodzą za najcięższe w serwisowaniu. Choć nie jest to regułą (są konstrukcje wyjątkowo proste), najczęściej laptopy tego japońskiego producenta są koszmarne w demontażu i ponownym złożeniu, z czego wynika często wyraźnie większa cena za konserwację układów chłodzenia w Toshibach, gdyż aby wykonać tak podstawową czynność, trzeba – w przypadku wielu modeli, jak choćny “przeklęte” P200, A200, A300 – demontować praktycznie każdą część konstrukcji. Warto wspomnieć, że koszmarem dla wszystkich, którzy zdecydują się na  ręczną reinstalację systemu w Toshibie, jest wsparcie techniczne producenta. Często, by zdobyć sterowniki do naszego laptopa, musimy ściągać te od serii mniej lub bardziej podobnej, gdyż na stronie producenta często brak wielu modeli, a same sterowniki – jeśli już je znajdziemy – pobierają się koszmarnie wolno, przez powolne serwery Toshiby. W skrócie: laptopy te, szczególnie modele z lat 2007-2012, to postrach serwisantów.  Do nowszych modeli ciężko mieć większe zastrzeżenia: niczym się nie wyróżniają ani na plus, ani na minus. To po prostu godne polecenia laptopy.

Najczęściej występujące problemy z laptopami Toshiba:

  • Nagłe psucie się klawiatury, bez jakiejkolwiek winy użytkownika. O ile klawiatury w laptopach najczęściej psuja się przez zalania, o tyle serie L600, L640, C600, C650, C660 potrafią odmówić współpracy bez wyraźnego powodu. Klawiatury padają w nich bardzo często, ale na szczęście są tanie i łatwe do wymiany.
  • Awarie układów graficznych. Toshiba w swoich laptopach bardzo często (poodbnie jak HP), zamiast past, stosuje thermopady – które posiadają o wiele gorsze właściwości odprowadzania ciepła, niż pasta. Z tego też powodu nasz serwis dość często spotyka się z Toshibami, w których po włączeniu zapalają się diodki kontrolne, jednak na matrycy brak obrazu – co w przypadku laptopów najczęściej (choć nie zawsze!) oznacza śmierć grafiki.  Naprawa tych awarii nigdy nie jest tania i łatwa.
  • Połamane zawiasy. Kostrukcje Toshiby (szczególnie A200, A300) z racji dość dyskusyjnej trwałości materiałów zastosowanych przy produkcji zawiasów, bardzo często cierpią na takie przypadłości, jak wyłamana klapa matrycy, połamane rogi obudowy, etc. Na szczęście – dzisiaj nie trudno o te części zamienne. Są one tanie i łatwo dostępne. W minionych latach jednak ceny zawiasów do niektórych modeli tego producenta wynosiły nawet 250zł za komplet.
ITvip
ITvip
ITvip
ITvip
ITvip
ITvip
ITvip
ITvip
ITvip
ITvip
ITvip
ITvip
ITvip
ITvip