Skontaktuj się z nami


* pole wymagane

Serwis laptopów Dell

Sprzęt firmy Dell kojarzy się nam z dobrą jakością.  I dobrze, gdyż  firma ta produkuje sprzęt najwyżej klasy. Ale nie tylko: jak każdy producent sprzętu komputerowego, Dell posiada w ofercie także linie konsumenckie, dostępne w marketach i sklepach sieciowych.
Jakości ich wykonania w żaden sposób nie można porównywać do serii biznesowych, które to – bądź co bądź – tworzą właśnie znaną nam wszystkim opinię o marce Dell.

W dużym skrócie: Dell Latitude to świetnej jakości sprzęt, który posłuży nam długie lata, zaś Dell Inspiron jakościowo nie odbiega zupełnie od konsumenckich serii Acera czy Asusa.
Przy kupnie laptopa nie należy zatem sugerować się nazwą marki i napisem „Dell”, tylko konkretną serią.

Co jest najczęstszą bolączką Delli?
Zawiasy i obudowy. Zupełnie jak w Lenovo.

Delle serii Inspiron charakteryzują się tragiczną jakością wykonania. Wyrwane zawiasy i połamane obudowy to chleb powszedni użytkowników tych komputerów. Nie pomoże tu niestety ostrożne traktowanie: jakość mocowań jest wybitnie tragiczna. Dla serwisanta sporym utrudnieniem będzie to, że Dell z pewnych powodów utrudnia nam dostęp do jakichkolwiek podzespołów. Wymiana czy dołożenie  RAM czy dysku na SSD wiąże się najczęściej z demontażem laptopa na części – bo przecież nie może być zbyt łatwo.

Do plusów ich serwisowania można zaliczyć to, że części zamienne są możliwe do kupienia (a to już coś dzisiaj!), a także nie są wybitnie drogie.
Wiele starszych Delli (szczególnie Inspiron 15 N5110) cierpiało na przegrzewanie się i awarie układów graficznych. Temat można uznać obecnie za zamknięty, gdyż prawdopodobnie wszystkie, które miały się zepsuć, już dawno leżą na laptopowych cmentarzach.

Delle, które posiadają szczególnie łamliwe obudowy:

– Inspiron 5547, 5548 15-5000, P51F, 5558, 5559, 5458, 5555, 5455, 5451, 5755, 5758

serwis komputerów dell gdańsk
naprawa komputerów hp gdańsk
serwis laptopów sony vaio gdańsk
naprawa komputerów gdańsk
serwis laptopów toshiba gdańsk
<naprawa komputerów acer gdańsk
serwis laptopów asus gdańsk
naprawa komputerów lenovo gdańsk
serwis laptopów samsung gdańsk
naprawa sprzetu amd gdańsk
serwis gigabyte gdańsk
naprawa laptopów cisco gdańsk
naprawa sprzetu nvidia gdańsk
naprawa laptopów intel gdańsk