Skontaktuj się z nami


* pole wymagane

Serwis laptopów Acer

Potrzebujesz wsparcia serwisu laptopów acer? Dobrze trafiłeś!

Acer, wbrew obiegowej opinii, wcale nie produkuje sprzętu gorszej jakości od konkurencji. A przynajmniej nie robi tego od dobrych kilku lat. Obecnie konstrukcje tej marki niczym nie ustępują Asusowi czy Lenovo, a często przewyższają je nie tylko wytrzymałością, ale i elegancją wykonania, czy możliwościami odprowadzania ciepła. Można bez większego ryzyka pokusić się o stwierdzenie, że  obecnie – jeśli chodzi o rynek laptopów konsumenckich „marketówek” – Acer to firma robiąca najbardziej dopracowany sprzęt, lub – po prostu – w ciągu ostatnich kilku lat jakość ich produktów drastycznie nie spadła (w przeciwieństwie do Lenovo i Della)

Niestety, jak każdy elektroniczny sprzęt – mają swoje dolegliwości, a naprawa laptopów firmy Acer nie należy do najprzyjemniejszych. Ciężko jednak wskazać pewne konkretne awarie, na które narażone są Acery. Nie mają one jakichś szczególnie słabych punktów, a miejsce wystąpienia awarii, w dużej mierze zależy od użytkownika i jego sposobu eksploatacji sprzętu.

Jeśli musielibyśmy jednak wskazać – opierając się na własnych doświadczeniach z serwisowania i napraw – co najczęściej ulega uszkodzeniu w laptopach tej firmy, wskazalibyśmy następujące rzeczy:

  • Zawiasy. Warto jednak zauważyć, że nie łamią się one po prostu, jak to ma miejsce u innych producentów, lecz wyrywają z mocowań w dolnej obudowie, po kilku latach używania. Warto zauważyć, że obecnie mało który laptop działa na tyle długo, by doszło do takiej awarii.
  • Gniazda zasilania. Najczęściej wyrwane przez użytkownika, który szarpie za kabel zasilający. Acer obecnie najczęściej stosuje gniazda na złączu (nie lutowanie do płyty głównej), toteż stosunkowo łatwo je wymienić
  • Klawiatury. Tutaj Acer, niestety, zachowuje się bardzo podobnie do swojego konkurenta, jakim jest Asus, czyli zgrzewa klawiaturę z obudową. Wymiana klawiatury w laptopie firmy Acer wyprodukowanym w ciągu ostatnich 2-3 lat najczęściej będzie wiązała się z wymianą całej górnej obudowy, lub pogodzeniem się z faktem „zapadania” się klawiszy.
  • Przegrzewanie się, czyli najczęściej występujący problem z laptopami. Przedmuchanie sprężonym powietrzem to o wiele za mało, by poradzić sobie z tym problemem i najczęściej prowadzi tylko do tego, że wdmuchujemy brud i kurz z układu wentylacyjnego jeszcze głębiej. Skutki tego mogą być oczywiste.

Zgrzewane klawiatury występują najczęściej w modelach:

E1 series E1-522, E1 series E1-522-45004G75Mnkk, E1 series E1-530, E1 series E1-532, E1 series E1-570, V5-571G V5-571, V3-571G, V5-552, M3-581, V5-552P

problemy z przegrzewaniem się i zawiasami obserwujemy w seriach:

Acer Aspire E1-571 E1-571G

Zapraszamy do serwisu laptopów acer. Skontaktuj się z nami.

serwis komputerów dell gdańsk
naprawa komputerów hp gdańsk
serwis laptopów sony vaio gdańsk
naprawa komputerów gdańsk
serwis laptopów toshiba gdańsk
<naprawa komputerów acer gdańsk
serwis laptopów asus gdańsk
naprawa komputerów lenovo gdańsk
serwis laptopów samsung gdańsk
naprawa sprzetu amd gdańsk
serwis gigabyte gdańsk
naprawa laptopów cisco gdańsk
naprawa sprzetu nvidia gdańsk
naprawa laptopów intel gdańsk