Skontaktuj się z nami


* pole wymagane

Serwis laptopów HP

Przyjęło się, że sprzęt firmy Hewlett Packard to produkty dobrej jakości. Fakt faktem – konstrukcje HP są pięknie wykonane, posiadają niebagatelną stylistykę i wzornictwo.
Z doświadczenia możemy powiedzieć także, iż laptopy HP raczej nie trafiają do naszeog serwisu na naprawy wynikające z nietrwałości konstrukcji – a chodzi tu o połamane lub wyłamane z obudowy zawiasy czy popękaną z biegiem lat obudowę.
Problemy, jakie dotyczą laptopów HP są związane najczęściej z przegrzewaniem się i zwarciami na płytach głównych.
Owo piękne wzornictwo w konstrukcjach tej firmy często możliwe jest tylko kosztem aspektu użytkowego tychże komputerów przenośnych.

Laptopów HP najczęściej dotyczą usterki typu:

  • brzęczenie, głośnie działanie wentylatora – spowodowane wyginaniem się obudowy pod klawiaturą w skutek nacisku dłoni, która z kolei uciska i wygina aluminiową obudowę wentylatora, powodując tarcie łopatek
  • przegrzewanie się – w skutek źle zaprojektowanych systemów kratek wentylacyjnych w obudowie, często bezzasadnie przysłoniętych plastikiem, co niekorzystnie wpływa na obieg powietrza wewnątrz konstrukcji
  • zwarcia na płycie głównej w okolicach zakończenia radiatora, które wynikają ze zbyt wysokich temperatur pracy, których częstym skutkiem jest migotanie ekranu, lub błędnie wyświetlane kolory na ekranie, gdyż dokładnie w tym miejscu znajduje się najczęściej łączenie z płytą główną taśmy matrycy
  • Przerywanie/migotanie/zanikanie obrazu przy poruszaniu pokrywą matrycy – z powodu słabej jakości zastosowanych przewodów w taśmach, które z czasem łamią się wewnątrz oplotów
  • Awarie układów graficznych, objawiących się w następujący sposób: laptop włącza się, palą się diodki zasilania oraz ładowania baterii, jednak brak obrazu. To typowy przypadek w serii HP DV6000, wynikający z przegrzania się układu graficznego.

Tak jak w przypadku każdego laptopa cykliczne czyszczenie i wymiana past są bardzo istotne, tak w HP są wręcz konieczne, by zapewnić bezproblemową pracę.
W naszym serwisie jesteśmy w stanie poradzić sobie z każdą z wymienionych awarii, a także sprawić,  by większość z nich w przyszłości nie wystąpiła.

ITvip
ITvip
ITvip
ITvip
ITvip
ITvip
ITvip
ITvip
ITvip
ITvip
ITvip
ITvip
ITvip
ITvip