Skontaktuj się z nami


* pole wymagane

Serwis laptopów Acer

Acer, wbrew obiegowej opinii, wcale nie produkuje sprzętu gorszej jakości od konkurencji. A przynajmniej nie robi tego od dobrych kilku lat. Obecnie konkstrukcje tej marki niczymnie ustępują Asusowi czy Lenovo, a często przewyższają je nie tylko wytrzymałością, ale i elegancją wykonania, czy możliwościami odprowadzania ciepła. Niestety, jak każdy elektroniczny sprzęt – mają swoje dolegliwości. Ciężko jednak wskazać pewne konkretne awarie, na które narażone są Acery. Nie mają one jakichś szczególnie słabych punktów, a miejsce wystąpienia awarii, w dużej mierze zależy od użytkownika i jego sposobu ekspolatacji sprzętu.

Jeśli musielibyśmy jednak wskazać – opierając się na własnych doświadczeniach z serwisowania i napraw – co najczęściej ulega uszkodzeniu w latopach tej firmy, wskazalibyśmy następujące rzeczy:

  • Zawiasy. Warto jednak zauważyć, że nie łamią się one po prostu, jak to ma miejsce u innych producentów, lecz wyrywają z mocowań w dolnej obudowie, po kilku latach używania. Warto zauważyć, że obecnie mało który laptop działa na tyle długo, by doszło do takiej awarii.
  • Gniazda zasilania. Najczęściej wyrwane przez użytkownika, który szarpie za kabel zasilający. Acer obecnie najczęściej stosuje gniazda na złączu (nie lutowanie do płyty głównej), toteż stosunkowo łatwo je wymienić
  • Klawiatury. I tu znów – najczęściej padają z winy użytkownika. Najczęstszą przyczyną awarii klawiatury jest oczywiście zalanie – czyli “flagowy” typ uszkodzeń, jakich dokonują właściele laptopów. Z reguły nie są trudne w wymianie, poza nielicznymi wyjątkami. W naszym serwisie sama czynność naprawy nie trwa z regułuy dłużej, niż kilka minut.
  • Przegrzewanie się, czyli najczęściej występujący problem z laptopami. Przedmuchanie sprężonym powietrzem to o wiele za mało, by poradzić sobie z tym problemem i najczęściej prowadzi tylko do tego, że wdmuchujemy brud i kurz z układu wentylacyjnego jeszcze głębiej. Skutki tego mogą być oczywiste.
ITvip
ITvip
ITvip
ITvip
ITvip
ITvip
ITvip
ITvip
ITvip
ITvip
ITvip
ITvip
ITvip
ITvip