Skontaktuj się z nami


* pole wymagane
11 Lipiec 2017

5 rzeczy do zrobienia przy oddawaniu komputera do serwisu

Tekst o tym, jak opowiedzieć informatykowi o swoim problemie, musiał kiedyś powstać. Zabierałem się do niego kilkakroć, ale zawsze łapałem się na tym, że mogę być odebrany jako zarozumiały przemądrzalec, który chce klientowi wcisnąć instrukcję obsługi siebie samego.
Zapewniam Cię jednak, że chcę tylko pomóc w tym, aby proces całej naprawy komputera, od awarii do do powrotu w Twoje ręce, przebiegł maksymalnie sprawnie, bez żadnych problemów i niedomówień. Nie tylko w ITvip, ale w każdym innym serwisie także.

23 Listopad 2016

5 kroków do tego, by trochę lepiej zrozumieć ten paskudny komputer

Już tradycyjnie nie kieruję tego tekstu do zaawansowanych użytkowników. Geeki, nerdy i maniacy komputerów mają setki swoich stron, blogów i forów, na których wymieniają się doświadczeniami i wiedzą. Często na takim poziomie, że ciężko już wetknąć między wersy jakąkolwiek mądrość.

Tekst poniżej skierowany jest do tych osób, które przy najmniejszym problemie z komputerem (z systemem Windows, bo to on wiedzie w naszym kraju prym) wpadają w panikę, lub od razu dzwonią do serwisu.

18 Grudzień 2015

Pięć prostych porad o tym, jak nie robić prezentu.

Po Świętach – jak co roku – do sklepów wróci mnóstwo nietrafionych prezentów. Co roku mnóstwo osób będzie rozczarowanych otrzymaniem czegoś całkiem niepotrzebnego, nietrafionego, a jednak sprezentowanego w jak najlepszej wierze, przez najbliższą osobę, która naprawdę chciała jak najlepiej, często wykładając na upominek niemałe pieniądze.

Nie jest też niczym odkrywczym zauważenie, że rokrocznie rośnie liczba prezentów w formie wszelkiej maści elektronicznych gadżetów: podzespołów komputerowych, laptopów, tabletów, telefonów, projektorów, dysków zewnętrznych, pojemnych pamięci USB – i tak dalej, i tak dalej.

Wielu z nas czasem czuje się w obowiązku, by sprawić komuś prezent właśnie z tej kategorii – żeby nie wyjść na osobę „nie na czasie”, jednocześnie dysponując bardzo ograniczoną wiedzą na temat ewentualnych marzeń, czy potrzeb obdarowywanego. Oto kilka rad o tym, jak uniknąć prezentowej wtopy i rozczarowań, oraz niezręcznych sytuacji przy podchoinkowym spotkaniu po wspólnej wigilijnej kolacji.

19 Styczeń 2015

Każdy z nas to informatyk

Skargi, narzekania, biadolenia, przekleństwa i wszystkie formy nienawiści w kontekście pracy z komputerem to mój chleb powszedni. Nie, nie dotyczy mnie – lecz spotykanych przeze mnie ludzi, klientów, znajomych… Taki fach, taki zawód. Nie oszukujmy się – Polacy mają tendencję do narzekania na każdy możliwy aspekt życia.

Mamy też tendencję do myślenia typu „kiedyś było lepiej”.

22 Lipiec 2014

Toolbary – dodatki, które zaśmiecają Twoją przeglądarkę

Czemu tak sądzę? Przez wyraźną, prostą statystykę. Przez ostatni rok – mając “do czynienia” z naprawdę bardzo dużą ilością komputerów, użytkowanych zarówno przez “świadomych” użytkowników, jak i osoby starsze, czy kompletnie “zielone” w temacie obsługi komputera, przypadek realnie zainfekowanego wirusem komputera widziałem… raz. Sam nie używam żadnych antywirusów od dobrych kilku lat – raz na […]

serwis komputerów dell gdańsk
naprawa komputerów hp gdańsk
serwis laptopów sony vaio gdańsk
naprawa komputerów gdańsk
serwis laptopów toshiba gdańsk
<naprawa komputerów acer gdańsk
serwis laptopów asus gdańsk
naprawa komputerów lenovo gdańsk
serwis laptopów samsung gdańsk
naprawa sprzetu amd gdańsk
serwis gigabyte gdańsk
naprawa laptopów cisco gdańsk
naprawa sprzetu nvidia gdańsk
naprawa laptopów intel gdańsk