Skontaktuj się z nami


* pole wymagane
Technologia stała się nudna
19 Wrzesień 2017

Technologia użytkowa stała się nudna. I stanęła w miejscu.

Pamiętam jak dwie dekady temu świat technologii co rusz płodził coś rewolucyjnego, co robiło wrażenie, co było obiektem westchnień i silnego pożądania. Wówczas sprzęt elektroniczny produkowany kilka lat wcześniej diametralnie różnił się nowszych wersji i był wyraźnie gorszy.
A dzisiaj…

2 Sierpień 2016

6 powodów dla których serwis komputerowy nie ma dzisiaj lekko

Kiedy oddaje się samochód do mechanika, najczęściej ma się choćby blade pojęcie co mogło być przyczyną awarii. (…) Zupełnie inaczej jest w przypadku oddawania komputera do serwisu.

Byłoby strasznym nietaktem twierdzenie, że informatycy czy serwisanci to najbardziej sfrustrowana i narażona na stres grupa zawodowa.

Myślę, że daleko nam do poziomu zestresowania ratowników medycznych, strażaków, kontrolerów ruchu lotniczego, czy nawet nauczycieli w gimnazjach.

Mimo tego warto moim zdaniem jednak wspomnieć o tym wszystkim, co sprawia, że wyrywamy sobie włosy z głowy podczas pracy.

Spokojnie, nie narzekamy tylko. O przyjemnościach tej pracy napiszę następnym razem!

1 Grudzień 2015

Dlaczego w ogóle mógłbym chcieć naprawić Twój komputer?

Kto by się spodziewał na technicznym blogu zwierzeń z motywów działania serwisanta komputerów? Kto by się w ogóle spodziewał, że ktoś, kto rozdłubuje laptopy i wyciąga z nich kłaki popełni tekst w stylu „co mnie motywuje do pracy?” – bo cóż to by niby miało być, prócz pieniędzy?

Czy istnieje jakakolwiek siła, poza finansowym zyskiem, która mogłaby pchnąć kogoś do wykonywania tych wszystkich paskudnych i żmudnych, precyzyjnych, nudnych i kompletnie niedocenianych czynności?

A no jest coś jeszcze i nie sądzę, że na to wpadniesz, bez czytania dalej.

27 Lipiec 2015

Jak zyskać na usłudze informatycznej?

Poprzednio odnosiłem się w artykule do zadufanych w sobie serwisantów komputerowych i informatyków, gdyż – jak pisałem – często ciężko pracują na swoją (niezbyt przychylną) opinię.

Teraz chciałbym z punktu widzenia osoby dość doświadczonej w temacie obsługi i pomocy informatycznej, odnieść się właśnie do samego klienta. Nikogo nie mam zamiaru obrażać, czy poniżać. Nikogo nie chce nazywać „gorszym”. A już na pewno nie chcę wyjść na hipokrytę w odniesieniu do porzedniego wpisu na blogu. To, co chcę Ci wytłumaczyć, to to, jak wynieść z wizyty informatyka w Twojej firmie czy domu jak najwięcej. W skrócie: jak zapłacić za jedną usługę, a dostać ich kilka.

17 Czerwiec 2015

Informatyk to tylko sprzątaczka

Po pewnym czasie pracy jako „serwisant na zamówienie” zauważyłem pewną przykrą tendencję u znajomych po fachu. No dobrze, zauważyłem ją już dużo wcześniej, lub byłem jej świadomy – słuchając tych wszystkich opowieści o informatykach-zadufańcach, ale nie chciałem do końca w nią wierzyć. Okazuje się jednak, że naprawdę sprawiamy wrażenie zamkniętej w sobie, prawie, że masońskiej kliki, a każdego z nas z osobna praktycznie błagać trzeba o wykonanie prostej usługi. Nie wspominając o praktycznie niemożliwym ustaleniu dokładnego terminu jej wykonania.

I jak tu się dziwić, że jest „posucha”, nie ma pieniędzy i nie ma klienta?

8 Kwiecień 2015

Informatyka w szkole – przepaść, dno i metr mułu

Ze swoich własnych lekcji informatyki w szkole– lata temu – nie pamiętam dosłownie nic. No może poza tym, że podczas czyszczenia salki w zamian za pochwałę, kolega wbił mi w twarz śrubokręt, po czym mam bliznę do dziś. Ach, no i słynne „pszepana, możemy pograć w skoki?”.
Mam wrażenie, że od tego czasu zmieniła się tylko gra, w którą uczniowie chcą pograć.

31 Marzec 2015

Jak to w końcu jest z tymi grami?

Praktycznie od kiedy tylko pamiętam, zdania ludzi na temat gier komputerowych były skrajnie podzielone: z jednej strony konserwatywni rodzice i nauczyciele, twierdzący, że gry komputerowego to największe zło, jakie przytrafiło się nam od czasów powstania Związku Radzieckiego i Holocaustu, z drugiej strony rzesze graczy, twierdzących, że „przecież wszystko z nami dobrze!”.

25 Marzec 2015

Lista mitów komputerowych, w które nie powinieneś wierzyć – część I

Jako ludzie mamy – praktycznie od zarania dziejów – skłonność do mniejszego, bądź większego naginania rzeczywistości w swych opowieściach, powtarzania nie do końca zweryfikowanych „faktów”, ubarwiania i koloryzowania historii, lub powtarzania – na zasadzie „głuchego telefonu” – rzeczy dla siebie niezrozumiałych

19 Marzec 2015

W czym może wyręczyć Cię technologia i czy na pewno tego chcesz?

Ja i moi znajomi ze szkoły, byliśmy wybitnie naiwni… Pamiętam jak dawno temu, podczas (nie mam pojęcia jakiej) lekcji, rysowaliśmy nasze wyobrażenia na temat tego, jak będzie wyglądał rok 2000.

29 Styczeń 2015

Jaki podgatunek informatyka występuje w Twojej okolicy?

Jako, że lada dzień czeka nas publikacja poważniejszej, większej recenzji, możemy pozwolić sobie na odrobinę luźniejszy klimat.

Wszyscy nabijamy się z różnych grup zawodowych (nie mów, że nie) i przypisujemy ich przedstawicielom pewne szczególne cechy, tożsame tylko dla nich.

Wszyscy wiemy, kim jest „Pani z okienka” i to, że ma ona przerwę na kawę zawsze, gdy kolejka jest najdłuższa… Że prawdziwy kierowca TIRa musi mieć bokobrody, duży brzuch i białą koszulkę usmarowaną musztardą, wyciekłą z hot-doga ze stacji benzynowej, oraz smarem z silnika. W USA policjanci jedzą pączki, u nas nawet tego nie robią. Dobry hydraulik poci się na śmierdząco, a „remontowiec-złota rączka” zawsze jest lepszy od swojego poprzednika1.

Pobawy się zatem w naganne rozpowszechnianie stereotypów i opiszmy zatem informatyków, bo Ci – co piękne – nie dość, sami w sobie są zawsze specyficzni, to w dodatku dzielą się na ciekawe podtypy, o których wiedza zawsze może przynieść nam korzyść w postaci świadomości zachowań jakich możemy się spodziewać, oraz jakich sami powinniśmy wystrzegać się w kontakcie z nimi.

serwis komputerów dell gdańsk
naprawa komputerów hp gdańsk
serwis laptopów sony vaio gdańsk
naprawa komputerów gdańsk
serwis laptopów toshiba gdańsk
<naprawa komputerów acer gdańsk
serwis laptopów asus gdańsk
naprawa komputerów lenovo gdańsk
serwis laptopów samsung gdańsk
naprawa sprzetu amd gdańsk
serwis gigabyte gdańsk
naprawa laptopów cisco gdańsk
naprawa sprzetu nvidia gdańsk
naprawa laptopów intel gdańsk