Skontaktuj się z nami


* pole wymagane
20 Lipiec 2018

Windows 10 Redstone 5 – ogromna paczka, zupełnie nowe funkcje – szykujcie się!

Podczas gdy aktualizacja o „kodzie” 1803 dla Windows 10, poza kompletną dewastacją systemu, usunięciem grup roboczych z wersji Home i problemami ze skanowaniem po sieci nie oferowała niczego konkretnego w zamian, w nadchodzącym jesiennym pakiecie o roboczej nazwie „Redstone 5” możemy spodziewać się dużych zmian i nowych funkcji. Poniżej przedstawiamy te, o których już dziś wiemy i możemy wziąć je za pewnik.

13 Czerwiec 2018

Windows 10 – brak menu start po aktualizacji

Aktualizacje systemu Windows powodują problemy od kiedy tylko istnieją. Dokąd tylko sięgnę pamięcią – to każdy okres mojej „informatycznej świadomości” zawierał w sobie jakąś łatkę/poprawkę do Windowsa, na którą trzeba było uważać i która powodowała niechciane skutki uboczne.
Z Windowsem 10 oczywiście – jak wszyscy wiemy – nie jest inaczej. Aktualizacje czasem powodują, że nasz system nie nadaje się do użytkowania.

Brak wifi po aktualizacji - serwis komputerowy Gdańsk
23 Styczeń 2018

Windows 10 i brak sieci WiFi po aktualizacjach

Aktualizacje systemu nie zawsze kończą się powodzeniem. Szczególnie w momencie, gdy użytkownik przerwie ten proces, wyłączając siłą komputer. Ostatnimi czasy często dochodzą nas słuchy, że po aktualizacjach systemowych nie można połączyć się z siecią WiFi. Zajmijmy się więc tym problemem!

28 Marzec 2017

Dlaczego Windows 10 jest tak nielubianym systemem?

Blogi i strony zajmujące się tematyką technologii i świata komputerowego, poruszyły już każdy możliwy aspekt Windowsa 10, patrząc od strony technicznej. Chciałbym jednak przyjrzeć się jego fenomenowi także od strony społecznej – patrząc przez pryzmat tego, co codziennie o nim słyszę od klientów, którzy słyszeli coś od znajomych…

14 Wrzesień 2016

Windows 8/8.1/10 i 100% zużycia dysku. Rozwiążmy ten problem.

Twój komputer spowolnił, a manager zadań pokazuje Ci 100% zużycia zasobów dysku twardego? Spokojnie, nie tylko Tobie. To bardzo powszechny problem w systemach Windows 8.1 oraz Windows 10. Jednak przyczyna nie zawsze leży po stronie złego działania samego systemu i nie zawsze winny jest tu sam Microsoft, jak najczęściej utarło się sądzić.

Ten jeden problem może mieć całkiem sporą ilość przyczyn, a ja postaram się tu opisać najczęstsze oraz to, jak sobie z tym poradzić, bez wizyty w serwisie.

20 Lipiec 2016

Jak być ogarniętym w kwestii swoich ważnych danych? Poradnik praktyczny

„Musisz odpowiedzieć sobie na jedno ważne, ale to bardzo ważne pytanie: jak ważne są dla Ciebie w tym momencie Twoje dane?”

9 Maj 2016

Jak zainstalować system Windows 10? Nie przez aktualizację.

Wykonujemy czystą instalację dziesiątki.

W końcu decydujesz się zaktualizować system Windows 7 lub 8.1 do Windows 10? To ostatni dzwonek, gdyż – według zapowiedzi Microsoftu – masz na to czas do końca lipca 2016 – potem mija czas darmowej aktualizacji w przypadku posiadania starszego systemu.

Możesz zaktualizować system pobierając go po prostu jako aktualizację, ale – opierając się na moich doświadczeniach – odradzam tą opcję. A już na pewno, gdy nie masz kopii swoich danych.

Chcesz mieć „dziesiątkę” zainstalowaną odpowiednio i bezpiecznie? No to lecimy. To naprawdę nie jest aż takie trudne. Dasz radę!

1 Marzec 2016

5 faktów i mitów o systemie Windows 10

W kilka miesięcy po premierze nowego systemu operacyjnego firmy Microsoft możemy w końcu zweryfikować najczęstsze obawy naszych klientów, związane z przejściem z Windows 7 oraz 8.1 na nowszą wersję, która dla posiadaczy licencji na te systemy, jest całkowicie darmowa, jeśli aktualizacji dokonamy w ciągu roku od 29 lipca 2015.

Z uwagi na fakt, że zaawansowani użytkownicy komputerów stanowią raczej bardzo niewielki odsetek wśród klientów naszego serwisu, poniżej staramy się ustosunkować do najczęściej powtarzających się lęków wobec nowego Windowsa, którymi dzielą się z nami nabywcy naszych usług.

10 Wrzesień 2015

10 programów, które powinieneś zainstalować na świeżym systemie Windows

Zainstalowałeś właśnie nowy, świeżutki system operacyjny na swoim komputerze, bądź dopiero nabyłeś nowy sprzęt. I co teraz? Przecież system operacyjny sam w sobie to tylko baza pod programy, jakich masz zamiar używać. Każdy użytkownik systemu Windows “skomponuje” sobie odpowiednie dla siebie środowisko pracy, czy narzędzie do rozrywki – zaopatrując się w potrzebne sobie oprogramowanie najróżniejszego typu. Tu jednak przedstawiam listę programowi, które – moim zdaniem – powinieneś posiadać, niezależnie od tego, czy komputer służy Ci do zarywania nocek przy grach komputerowych, projektowania grafiki, przeglądania Facebooka i YouTuba, czy w końcu do wypełniania tysięcy arkuszy kalkulacyjnych.

21 Sierpień 2015

Jak nigdy nie złapać wirusa komputerowego? Kilka banalnie prostych porad

Lubimy chwytliwe tytuły artykułów. Spełniają one swoje zadanie znakomicie: właśnie wszedłeś tu, żeby dowiedzieć się jak w prosty sposób uniknąć zagrożenia wszelkim niechcianym, szkodliwym oprogramowaniem. Prawdopodobnie dotąd posiłkowałeś się antywirusem (Avastem? Nortonem?) w darmowej wersji i zdziwiło Cię to, że niewiele to dało, prawda? Żaden antywirus nie jest w 100% skuteczny. Żaden antywirus nie zwolni Cię także z myślenia. Tak samo jak kamizelka kuloodporna nie pozwoli Ci wystawić się bezpiecznie na ostrzał. Nauczę Cię zatem kilku prostych tricków.

serwis komputerów dell gdańsk
naprawa komputerów hp gdańsk
serwis laptopów sony vaio gdańsk
naprawa komputerów gdańsk
serwis laptopów toshiba gdańsk
<naprawa komputerów acer gdańsk
serwis laptopów asus gdańsk
naprawa komputerów lenovo gdańsk
serwis laptopów samsung gdańsk
naprawa sprzetu amd gdańsk
serwis gigabyte gdańsk
naprawa laptopów cisco gdańsk
naprawa sprzetu nvidia gdańsk
naprawa laptopów intel gdańsk