Skontaktuj się z nami


* pole wymagane
6 Czerwiec 2018

Jak producenci laptopów sztucznie postarzają swój sprzęt i jak im się nie dać: część 1.

Na naszym blogu nie raz i nie dwa poruszaliśmy tematy związane z celowym postarzaniem sprzętu komputerowego przez producentów. Cieszy mnie także, że ten temat coraz częściej jest poruszany przez speców od napraw i nasze wieloletnie starania z przebiciem się do świadomości mas mają w końcu pozytywny skutek. Od jakiegoś czasu większość naszych klientów zdaje sobie sprawę z tykającego zegara w ich laptopach odliczającego te magiczne dwa lata.

Poniżej zatem pierwsza część poradnika o tym, jak te dwa lata trochę przedłużyć.

22 Luty 2016

5 powodów dla których warto kupować używane laptopy

Żyjemy w erze okrutnie narastającej konsumpcji, idącej w parze z nieprawdopodobną nadprodukcją praktycznie wszystkiego, co można kupić. Mamy okrutnie wysokie nadwyżki żywności, która jest utylizowana, mimo tego, że żyją między nami ludzie, którzy przymierają głodem.

10 Listopad 2015

Jak oszukać niepełnosprawnego – czyli świński numer z komputerem

Ten wpis będzie dość wyjątkowy, gdyż nigdy nie mieliśmy w zwyczaju pisać nic nieprzychylnego o konkurencji – poza ogółami, czy małymi, ironicznymi uszczypliwościami. Tym razem jednak trafił nam się taki przypadek, że nie sposób nie wspomnieć o tym publicznie, mając do dyspozycji takie medium jak blog. Bardzo ubolewamy nad tym, że nie możemy opublikować nazwy firmy, o której mowa poniżej.

10 Marzec 2015

RTV Euro AGD: podejście do klienta w iście europejskim stylu

Swego czasu przy ulicy Grunwaldzkiej (Wrzeszcz) w Gdańsku widniał neonowy napis: „Nie kupuj laptopa w sklepie z pralkami!”. Czy to trafny slogan? To, co przeczytasz poniżej, powinno rozwiać wszelkie wątpliwości.

Oto skrócona historia jeszcze nierozstrzygniętej, tragicznej batalii naszej klientki ze sklepem RTV Euro AGD w Rumi o uznanie gwarancji na jej fabrycznie wadliwego laptopa marki Samsung.

13 Sierpień 2014

Jak wykryć zdradę? Czy żona mnie zdradza? Zawartość dysku twardego to wyjaśni!

Zaufanie w związku małżeńskim to podstawa – ale to już wiesz… Przynajmniej mamy nadzieję, że nie szukasz stricte małżeńskich porad na blogu poświęconemu branży komputerowej. Więc czemu w ogóle poruszamy taki temat? Gdyż mieliśmy – jak to się mówi – “ciekawy przypadek”, którego streszczoną historią – oczywiście bez podawania jakichkolwiek danych personalnych – chcemy się podzielić, gdyż uważamy, że może być to po prostu… przydatną, ucząca… przestrogą? To chyba dobre określenie.

22 Lipiec 2014

Mnie to nie dotyczy – czyli jak można zignorować ważny problem

“Wie pan, działamy na tym już dość długi czas i do tej pory jakoś to funkcjonuje” – powiedział do serwisanta komputerowego pewien firmowy manager, próbując delikatnie wytłumaczyć, że rozkręcanie przegrzewającej się stacji roboczej nie jest aktualnie aż tak potrzebne, jak mogłoby się wydawać. Nie mógł jednak widzieć miny pracownika, spoglądającego porozumiewawczo na serwisanta wzrokiem mówiącym: “na tym sprzęcie się nie da pracować…”.

To oczywiste, że każdemu pracodawcy zależy na ogólnie pojętej “wydajności zespołu”. Wymagania wobec pracowników biurowych, których głównym narzędziem pracy jest komputer, można – na ogół – zamknąć w pewnym uproszczeniu, sprowadzającym się do: “rób wiele na raz, nie marnuj firmie czasu”. Pomijając fakt, że 93% pracowników używa Internetu do celów prywatnych[1], gdzie jeszcze uciekać mogą cenne minuty, a nawet godziny, za jakie płacimy lub dostajemy wynagrodzenie?
Owe cenne chwile mogą po prostu pozostać “zamrożone” w spowolnionym działaniu podstawowego narzędzia pracownika: komputera.

14 Marzec 2014

Ciekawe wpadki informatyków – czyli wypadki przy pracy

Nikt nie jest idealny – tym trywialnym i powszechnie zbyt często używanym jako dobra wymówka określeniem można także podsumować pracę informatyków i serwisantów komputerowych. To prawda – do ideału nikomu z nas blisko nie jest, i wszyscy popełniamy błędy. A na błędach należy się uczyć. Tylko najlepiej na cudzych… Z tego oto powodu przedstawiamy niniejszym trzy bardzo pouczające przypadki “wpadek”, które pokazują, że rutyna w podejściu do pracy potrafi zaszkodzić. Oczywiście żadnych konkretnych miejsc, nazwisk czy jakichkolwiek informacji, mogących zdradzić “kto i gdzie” – bo nie o ośmieszanie konkretnych osób nam chodzi, a sam tekst ma być “ku przestrodze” ; )

serwis komputerów dell gdańsk
naprawa komputerów hp gdańsk
serwis laptopów sony vaio gdańsk
naprawa komputerów gdańsk
serwis laptopów toshiba gdańsk
<naprawa komputerów acer gdańsk
serwis laptopów asus gdańsk
naprawa komputerów lenovo gdańsk
serwis laptopów samsung gdańsk
naprawa sprzetu amd gdańsk
serwis gigabyte gdańsk
naprawa laptopów cisco gdańsk
naprawa sprzetu nvidia gdańsk
naprawa laptopów intel gdańsk