Skontaktuj się z nami


* pole wymagane
20 Lipiec 2018

Windows 10 Redstone 5 – ogromna paczka, zupełnie nowe funkcje – szykujcie się!

Oceń: 1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek
Loading...

Podczas gdy aktualizacja o „kodzie” 1803 dla Windows 10, poza kompletną dewastacją systemu, usunięciem grup roboczych z wersji Home i problemami ze skanowaniem po sieci nie oferowała niczego konkretnego w zamian, w nadchodzącym jesiennym pakiecie o roboczej nazwie „Redstone 5” możemy spodziewać się dużych zmian i nowych funkcji. Poniżej przedstawiamy te, o których już dziś wiemy i możemy wziąć je za pewnik.

1. Windows Sets – karty w aplikacjach Microsoft

Jeśli – tak jak mnie – straszliwie denerwuje Cię w systemie Windows przywiązanie do paska zadań, to czeka Cię miła niespodzianka. Zarządzanie otwartymi oknami będzie mogło odbywać się poprzez mechanizm znany nam ze wszystkich przeglądarek internetowych – czyli przez karty. W dodatku nazwa i film udostępniony na oficjalnym kanale Microsoft sugerują, że będziemy mogli tworzyć sobie zestawy takich kart.

Problem: jest to rozwiązanie oparte wyłącznie o przeglądarkę Microsoft Edge i aplikacje Microsoft.

Pewnie jeszcze długa droga, zanim otrzymamy karty otwartych okien z prawdziwego zdarzenia, tak jak pozwala na to Groupy.

 

No cóż – trochę przykro się patrzy na to, że lepsze doświadczenie korzystania z systemu zapewnia nam podmiot trzeci – Stardock, niż jest w stanie zrobić to sam jego twórca. Nie szydźmy jednak za mocno, gdyż wszystko jeszcze przed nami.

2. Ulepszone zrzuty ekranowe – Screen Ship

Złośliwi zapytają „czemu dopiero teraz?” – ale my nie jesteśmy złośliwi, więc mówimy „w końcu!”. Windows 10 otrzyma aplikację dedykowaną zrzutom ekranu – koniec z wklejaniem ich do Painta.

Według źródeł Screen Ship ma być wzbogaconym o nowe opcje narzędziem wycinania, znanym nam już z Windows Vista i pozostającym w sumie od tamtych czasów bez zmian. W końcu będziemy mogli dokonywać prostej edycji zrzutów „w locie”. Jak podają źródła, z nowej aplikacji do zrzutów ekranowych będziemy mogli korzystać na dwa sposoby: skrótem klawiszowym Alt + Shift + S, lub przypisać sobie do jej obsługi klawisz PrtScr.

3. Czarny motyw w eksploratorze plików systemu

Co tu dużo pisać… Jeśli jesteś jedną z tych osób, które instalowały dodatkowe aplikacje zmieniające kolory eksploratora w systemie, w końcu będziesz w stanie dokonać tego z poziomu systemu.
Osobiście uważam to za skrajnie nieprzystępny sposób użytkowania Windowsa, który zmusza do dodatkowego wysilania wzroku, ale w końcu dostajemy oficjalnie możliwość nadwyrężania sobie oczu. Całkowicie za darmo!

4. Ulepszone (?) wyszukiwanie

I to jest to, co lubimy najbardziej: kiedy tylko zdążymy przyzwyczaić się do paska „start” w Windowsie i jego sposobu wyszukiwania – to ulega on zmianie. Czy na lepsze? No cóż – to już kwestia indywidualna. Osobiście uważam, że obecna forma jest bardzo wygodna i intuicyjna. Nie zmienia to faktu, że menu Start ma zostać wzbogacone o wyniki wyszukiwania z Internetu. Ale tylko na tych wersjach językowych, gdzie działa asystent Cortana. Czyli nie dotyczy to wersji polskiej….

A szkoda, bo patrząc po grafikach, może być ciekawie. Osobiście z tej okazji chyba skuszę się w końcu na przejście na angielską wersję systemu, gdyż czuję, że w polskiej po prostu za dużo mnie omija.

źródła:
android.com
microsoft.com
tekzup.com

Autor:

serwis komputerów dell gdańsk
naprawa komputerów hp gdańsk
serwis laptopów sony vaio gdańsk
naprawa komputerów gdańsk
serwis laptopów toshiba gdańsk
<naprawa komputerów acer gdańsk
serwis laptopów asus gdańsk
naprawa komputerów lenovo gdańsk
serwis laptopów samsung gdańsk
naprawa sprzetu amd gdańsk
serwis gigabyte gdańsk
naprawa laptopów cisco gdańsk
naprawa sprzetu nvidia gdańsk
naprawa laptopów intel gdańsk