Skontaktuj się z nami


* pole wymagane
23 Styczeń 2018

Windows 10 i brak sieci WiFi po aktualizacjach

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (głosów: 1, średnia: 5,00)
Loading...

Aktualizacje systemu nie zawsze kończą się powodzeniem. Szczególnie w momencie, gdy użytkownik przerwie ten proces, wyłączając siłą komputer. Ostatnimi czasy często dochodzą nas słuchy, że po aktualizacjach systemowych nie można połączyć się z siecią WiFi. Zajmijmy się więc tym problemem!

Brak wifi po aktualizacji - serwis komputerowy Gdańsk

1. Zresetuj komputer!

– proszę pana, a mi nie działa dobrze komputer!
– a czy próbowała go pani wyłączyć i włączyć ponownie?
– nie, a czemu?
– to bardzo skuteczna metoda rozwiązywania problemów
– no co też Pan powie?

Naprawdę – wyłączenie i włączenie komputera potrafi rozwiązać całkiem sporo problemów. Tylko nie pomyl hibernacji z wyłączeniem: wciśnięcie przycisku zasilania i następujące po nim zgaszenie ekranu to nie wyłączenie.

Spróbuj. Jeśli nic to nie da, to dopiero wtedy wykonuj dalsze kroki.

 2. „Rozwiąż problemy” – czyli najbardziej oczywista opcja, której nie każdy umie użyć.

Na ikonce/symbolu połączenia sieciowego kliknij prawym przyciskiem myszy. Otworzy Ci się menu: „rozwiąż problemy” oraz „otwórz ustawienia sieci i Internetu”. Wybieramy pierwszą opcję. System chwilę będzie myślał i wyrzuci podpowiedź . Prawdopodobnie o treści „Twoja karta sieciowa nie ma poprawnej konfiguracji protokołu IP”. Niezależnie jednak od treści podpowiedzi, kliknijmy w opcję zastosowania rozwiązania, które sugeruje nam system.

Powinno pomóc – w znacznej większości przypadków. Jeśli nie, przejdźmy do następnego kroku.

3. Zainstaluj najnowsze sterowniki ze strony producenta.

Ta opcja niestety wymaga posiadania innego komputera z prawidłowym dostępem do internetu i pamięci przenośnej (dysku lub pendrive’a). Odnajdź nazwę/model Twojego komputera, a następnie wejdź na stronę producenta i ściągnij najnowsze sterowniki do karty sieciowej dedykowane pod Windows 10. Jeśli ich nie ma – przetestuj starsze sterowniki.

Prawdopodobnie będziesz w stanie zainstalować sterownik do systemu Win7/8.1, pod warunkiem, że ściągniesz odpowiednią ich wersję (32 lub 64 bit). Wgraj je na pamięć przenośną, podłącz do „chorego” komputera i zainstaluj. Warto przed tą operacją odinstalować obecne sterowniki z panelu sterowania. W tym celu wchodzimy w… tak – panel sterowania właśnie – a następnie w menadżer urządzeń. Tam wyszukujemy menu „karty sieciowe” i – korzystając z prawego kliknięcia na nazwie naszej karty bezprzewodowej, wybieramy opcję „odinstaluj urządzenie”. Następnie instalujemy nowy sterownik.

 4. Reset BIOS/UEFI

O dziwo, chociaż teoretycznie nie powinno mieć to nic wspólnego, ta opcja często pomaga. Niestety, do ustawień BIOS wielu maszyn ciężko się dobrać, nie posiadając odpowiedniej wiedzy.

Pomocne będzie Google i odpowiednie zadanie mu pytania: „how to enter BIOS <nazwa i model laptopa”. Najczęściej do BIOSu można dostać się za pomocą klawisza ESC, F2 lub DEL, który musimy w odpowiednim momencie wcisnąć przy rozruchu komputera (od razu po włączeniu!). Tam wyszukujemy „load defaults settings” (najczęściej zanajduje się w ostatnim menu po prawej stronie) oraz „save changes and exit setup”. Jeśli poszło dobrze, to właśnie przywróciliśmy BIOS do ustawień fabrycznych.

5. Metoda iście hakerska: ręczne pisanie komend

Jeśli zawsze miałeś w sobie coś z hakera, to masz szanę się wykazać: wejdź do konsoli systemu, przytrzymując jednocześnie na klawiaturze komputera klawisz Windows oraz klawisz R. W menu, które wyskoczy, napisz „CMD” oraz wciśnij klawisz „Enter”. Jeśli zrobisz to dobrze, Twoim oczom powinno ukazać się duże czarne okno, w którym masz zadanie napisać trzy krótkie formuły:

ipconfig /release
ipconfig /renew
ipconfig /flushdns

Powinno pomóc!

Jeśli wszystkie te metody zawiodły, to pamiętajcie:

  • zawsze możecie zadawać pytania w komentarzach
  • zostaje reinstalacja systemu
  • w Twoim mieście na bank jest serwis komputerowy, który to ogarnie!

Autor:

serwis komputerów dell gdańsk
naprawa komputerów hp gdańsk
serwis laptopów sony vaio gdańsk
naprawa komputerów gdańsk
serwis laptopów toshiba gdańsk
<naprawa komputerów acer gdańsk
serwis laptopów asus gdańsk
naprawa komputerów lenovo gdańsk
serwis laptopów samsung gdańsk
naprawa sprzetu amd gdańsk
serwis gigabyte gdańsk
naprawa laptopów cisco gdańsk
naprawa sprzetu nvidia gdańsk
naprawa laptopów intel gdańsk