Skontaktuj się z nami


* pole wymagane
23 Styczeń 2018

Windows 10 i brak sieci WiFi po aktualizacjach

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (głosów: 1, średnia: 5,00)
Loading...

Aktualizacje systemu nie zawsze kończą się powodzeniem. Szczególnie w momencie, gdy użytkownik przerwie ten proces, wyłączając siłą komputer. Ostatnimi czasy często dochodzą nas słuchy, że po aktualizacjach systemowych nie można połączyć się z siecią WiFi. Zajmijmy się więc tym problemem!

Brak wifi po aktualizacji - serwis komputerowy Gdańsk

1. Zresetuj komputer!

– proszę pana, a mi nie działa dobrze komputer!
– a czy próbowała go pani wyłączyć i włączyć ponownie?
– nie, a czemu?
– to bardzo skuteczna metoda rozwiązywania problemów
– no co też Pan powie?

Naprawdę – wyłączenie i włączenie komputera potrafi rozwiązać całkiem sporo problemów. Tylko nie pomyl hibernacji z wyłączeniem: wciśnięcie przycisku zasilania i następujące po nim zgaszenie ekranu to nie wyłączenie.

Spróbuj. Jeśli nic to nie da, to dopiero wtedy wykonuj dalsze kroki.

 2. „Rozwiąż problemy” – czyli najbardziej oczywista opcja, której nie każdy umie użyć.

Na ikonce/symbolu połączenia sieciowego kliknij prawym przyciskiem myszy. Otworzy Ci się menu: „rozwiąż problemy” oraz „otwórz ustawienia sieci i Internetu”. Wybieramy pierwszą opcję. System chwilę będzie myślał i wyrzuci podpowiedź . Prawdopodobnie o treści „Twoja karta sieciowa nie ma poprawnej konfiguracji protokołu IP”. Niezależnie jednak od treści podpowiedzi, kliknijmy w opcję zastosowania rozwiązania, które sugeruje nam system.

Powinno pomóc – w znacznej większości przypadków. Jeśli nie, przejdźmy do następnego kroku.

3. Zainstaluj najnowsze sterowniki ze strony producenta.

Ta opcja niestety wymaga posiadania innego komputera z prawidłowym dostępem do internetu i pamięci przenośnej (dysku lub pendrive’a). Odnajdź nazwę/model Twojego komputera, a następnie wejdź na stronę producenta i ściągnij najnowsze sterowniki do karty sieciowej dedykowane pod Windows 10. Jeśli ich nie ma – przetestuj starsze sterowniki.

Prawdopodobnie będziesz w stanie zainstalować sterownik do systemu Win7/8.1, pod warunkiem, że ściągniesz odpowiednią ich wersję (32 lub 64 bit). Wgraj je na pamięć przenośną, podłącz do „chorego” komputera i zainstaluj. Warto przed tą operacją odinstalować obecne sterowniki z panelu sterowania. W tym celu wchodzimy w… tak – panel sterowania właśnie – a następnie w menadżer urządzeń. Tam wyszukujemy menu „karty sieciowe” i – korzystając z prawego kliknięcia na nazwie naszej karty bezprzewodowej, wybieramy opcję „odinstaluj urządzenie”. Następnie instalujemy nowy sterownik.

 4. Reset BIOS/UEFI

O dziwo, chociaż teoretycznie nie powinno mieć to nic wspólnego, ta opcja często pomaga. Niestety, do ustawień BIOS wielu maszyn ciężko się dobrać, nie posiadając odpowiedniej wiedzy.

Pomocne będzie Google i odpowiednie zadanie mu pytania: „how to enter BIOS <nazwa i model laptopa”. Najczęściej do BIOSu można dostać się za pomocą klawisza ESC, F2 lub DEL, który musimy w odpowiednim momencie wcisnąć przy rozruchu komputera (od razu po włączeniu!). Tam wyszukujemy „load defaults settings” (najczęściej zanajduje się w ostatnim menu po prawej stronie) oraz „save changes and exit setup”. Jeśli poszło dobrze, to właśnie przywróciliśmy BIOS do ustawień fabrycznych.

5. Metoda iście hakerska: ręczne pisanie komend

Jeśli zawsze miałeś w sobie coś z hakera, to masz szanę się wykazać: wejdź do konsoli systemu, przytrzymując jednocześnie na klawiaturze komputera klawisz Windows oraz klawisz R. W menu, które wyskoczy, napisz „CMD” oraz wciśnij klawisz „Enter”. Jeśli zrobisz to dobrze, Twoim oczom powinno ukazać się duże czarne okno, w którym masz zadanie napisać trzy krótkie formuły:

ipconfig /release
ipconfig /renew
ipconfig /flushdns

Powinno pomóc!

Jeśli wszystkie te metody zawiodły, to pamiętajcie:

  • zawsze możecie zadawać pytania w komentarzach
  • zostaje reinstalacja systemu
  • w Twoim mieście na bank jest serwis komputerowy, który to ogarnie!

Autor:

ITvip
ITvip
ITvip
ITvip
ITvip
ITvip
ITvip
ITvip
ITvip
ITvip
ITvip
ITvip
ITvip
ITvip