Skontaktuj się z nami


* pole wymagane
18 Wrzesień 2015

Mały jubileusz ITvip! – 500 lajków

Oceń: 1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek
Loading...

Odstawmy na bok rozważania nad tym, czy ilość “lajków” na Facebooku jest wyznacznikiem czegokolwiek w rozwoju firmy i weźmy pod uwagę prosty fakt: media społecznościowe to aktualnie często najlepsze medium między klientem/fanem, a konkretną marką/firmą.

Profil firmy, która zajmuje się serwisem komputerów na „Fejsie” zawsze będzie mieć mniejszą popularność, niż śmieszne koty – więc nasze dotychczasowe 500 łapek w górze traktujemy jako pewne wyróżnienie i naprawdę jesteśmy wdzięczni za zainteresowanie treściami jakie publikujemy.

Chcielibyśmy podziękować tym, co czytają teksty na naszym blogu i przygotowaliśmy pewną  kompilację tego, co udało nam się osiągnąć przez ten rok, od którego działamy na Facebooku.

Zacznijmy może od tego, że od początku powstania naszego bloga i profilu na Facebooku zakładaliśmy, że aktywnie będziemy dzielić się naszą wiedzą, wbrew potocznej opinii, zakładającej, że każdy fachowiec musi strzec swojej wiedzy jak oczka w głowie. Nasze założenie było inne: chcieliśmy dotrzeć głównie do mniej zaawansowanych użytkowników komputerów i podzielić się wszystkim tym co wiemy, a co każdy – na własną rękę – będzie mógł zrobić samemu z komputerem.

W myśl tej idei powstał nasz poradnik w formie PDF, który z pewnością przywitał Cię chwilę po wejściu na naszego bloga. Nie jest to poradnik, który uzupełni wiedzę fachowca i pasjonata PC, ale proste narzędzie dla osób, które w zalewie wątpliwej jakości poradników z Google i potocznych opinii czują się zagubione w świecie komputerów i nie wiedzą jak poradzić sobie z prostymi często problemami.

Jakby nie patrzeć: artykuły publikowane od początku na naszym blogu to takie długie rozwinięcie tej zawartej w poradniku idei: są to teksty pisane przystępnym, mało technicznym językiem, który z założenia ma być zrozumiały dla każdego – nie tylko dla innych „wtajemniczonych” osób.

Tematy jakie poruszaliśmy to:
– bezpieczeństwo w sieci
– systemy operacyjne i ich bezpieczeństwo
– porady dotyczące dbania o stan techniczny komputera
– wydajność sprzętu a nasz czas spędzany przed nim
– nieuczciwe praktyki dostawców Internetu
– kluczowe umiejętności z zakresu obsługi PC
– kondycja i jakość współcześnie produkowanego sprzętu elektronicznego
– konsole kontra komputery
– mity komputerowe
– poradniki dotyczące doboru sprzętu komputerowego do swoich potrzeb

Stworzyliśmy także „prezentownik świąteczny” – czyli spis praktycznych gadżetów elektronicznych, które każdy maniak i nie maniak komputerowy z pewnością chciałby zobaczyć pod choinką.
Nie zawsze  – to pewne –  byliśmy w 100% poważni. Choćby – w pełni dystansu do siebie samych –  pisząc o podgatunkach informatyków,  których spotkać możesz na swojej drodze, cyz porównując naszą pracę do zawodu sprzątaczki. Poruszaliśmy jednak także poważne tematy, jak kondycja nauczania informatyki w polskim szkolnictwie, wpływ gier komputerowych na umysł młodych ludzi czy  podejście jednej z największych sieci sklepów z elektroniką w Polsce do klienta.

To, z czego jesteśmy szczególnie dumni, to ciepłe przyjęcie naszego testu komputera złożonego z myślą o zastosowaniach biurowych przez wszystkim znaną firmę AMD – czyli jednego z dwóch największych graczy na rynku układów scalonych. Nasz test jednostki opartej na ich procesorze (Athlon 5350) okazał się na tyle dobry, by „zawisnąć” na ich Facebookowej ścianie. Mała rzecz, a cieszy!

Żeby rozszerzać własne horyzonty, chwyciliśmy się też tematyki, w której sami nie czuliśmy się szczególnie pewni. Odnosimy się w tym miejscu do naszego artykułu w formie wywiadu z udziałem Małgorzaty Osowieckiej, która rozwiała wątpliwości nasze i naszych czytelników, co do znaczenia odświeżania monitora dla postrzegania wirtualnej rzeczywistości.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pozostawiali po sobie ślad w formie komentarzy pod naszymi artykułami. Mamy nadzieję, że teksty którymi się z Wami dzielimy są coraz lepsze i coraz bardziej pomocne. Nieprzerwanie i z uporem będziemy zasypywać Was poradami dotyczącymi komputerów – i to z poziomi oprogramowania, jak i sprzętu, ale nie przestajemy oczywiście pisać tekstów idących troszeczkę głębiej w świat komputerowy

Z tej okazji mamy też dla Was konkurs:

Trzy osoby mogą wygrać trzy nagrody:

– 1x dwuletnie ubezpieczenie Twojego komputera
– 2x bon o wartości 200zł na nasze usługi

By wziąć udział w konkursie, napisz w kilku zdaniach albo i w jednym, ale konkretnym: czy obsługa informatyczna / serwis komputerowy w dobie wszechobecnej komputeryzacji są potrzebne jako usługa na rynku?

Udostępnij także ten artykuł i polub nas na Facebooku o ile jeszcze tego nie zrobiłeś.
Regulamin konkursu i wyjaśnienie w jaki sposób mamy zamiar Cię nagrodzić znajduje się tu: regulamin konkursu

Spodobał Ci się artykuł? Polub nasz profil na Facebooku, a będziemy Cię informować o nowych wpisach. https://www.facebook.com/ITvippl/

Autor:

serwis komputerów dell gdańsk
naprawa komputerów hp gdańsk
serwis laptopów sony vaio gdańsk
naprawa komputerów gdańsk
serwis laptopów toshiba gdańsk
<naprawa komputerów acer gdańsk
serwis laptopów asus gdańsk
naprawa komputerów lenovo gdańsk
serwis laptopów samsung gdańsk
naprawa sprzetu amd gdańsk
serwis gigabyte gdańsk
naprawa laptopów cisco gdańsk
naprawa sprzetu nvidia gdańsk
naprawa laptopów intel gdańsk