Skontaktuj się z nami


* pole wymagane
18 Wrzesień 2015

Mały jubileusz ITvip! – 500 lajków

Oceń: 1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek
Loading...

Odstawmy na bok rozważania nad tym, czy ilość “lajków” na Facebooku jest wyznacznikiem czegokolwiek w rozwoju firmy i weźmy pod uwagę prosty fakt: media społecznościowe to aktualnie często najlepsze medium między klientem/fanem, a konkretną marką/firmą.

Profil firmy, która zajmuje się serwisem komputerów na „Fejsie” zawsze będzie mieć mniejszą popularność, niż śmieszne koty – więc nasze dotychczasowe 500 łapek w górze traktujemy jako pewne wyróżnienie i naprawdę jesteśmy wdzięczni za zainteresowanie treściami jakie publikujemy.

Chcielibyśmy podziękować tym, co czytają teksty na naszym blogu i przygotowaliśmy pewną  kompilację tego, co udało nam się osiągnąć przez ten rok, od którego działamy na Facebooku.

Zacznijmy może od tego, że od początku powstania naszego bloga i profilu na Facebooku zakładaliśmy, że aktywnie będziemy dzielić się naszą wiedzą, wbrew potocznej opinii, zakładającej, że każdy fachowiec musi strzec swojej wiedzy jak oczka w głowie. Nasze założenie było inne: chcieliśmy dotrzeć głównie do mniej zaawansowanych użytkowników komputerów i podzielić się wszystkim tym co wiemy, a co każdy – na własną rękę – będzie mógł zrobić samemu z komputerem.

W myśl tej idei powstał nasz poradnik w formie PDF, który z pewnością przywitał Cię chwilę po wejściu na naszego bloga. Nie jest to poradnik, który uzupełni wiedzę fachowca i pasjonata PC, ale proste narzędzie dla osób, które w zalewie wątpliwej jakości poradników z Google i potocznych opinii czują się zagubione w świecie komputerów i nie wiedzą jak poradzić sobie z prostymi często problemami.

Jakby nie patrzeć: artykuły publikowane od początku na naszym blogu to takie długie rozwinięcie tej zawartej w poradniku idei: są to teksty pisane przystępnym, mało technicznym językiem, który z założenia ma być zrozumiały dla każdego – nie tylko dla innych „wtajemniczonych” osób.

Tematy jakie poruszaliśmy to:
– bezpieczeństwo w sieci
– systemy operacyjne i ich bezpieczeństwo
– porady dotyczące dbania o stan techniczny komputera
– wydajność sprzętu a nasz czas spędzany przed nim
– nieuczciwe praktyki dostawców Internetu
– kluczowe umiejętności z zakresu obsługi PC
– kondycja i jakość współcześnie produkowanego sprzętu elektronicznego
– konsole kontra komputery
– mity komputerowe
– poradniki dotyczące doboru sprzętu komputerowego do swoich potrzeb

Stworzyliśmy także „prezentownik świąteczny” – czyli spis praktycznych gadżetów elektronicznych, które każdy maniak i nie maniak komputerowy z pewnością chciałby zobaczyć pod choinką.
Nie zawsze  – to pewne –  byliśmy w 100% poważni. Choćby – w pełni dystansu do siebie samych –  pisząc o podgatunkach informatyków,  których spotkać możesz na swojej drodze, cyz porównując naszą pracę do zawodu sprzątaczki. Poruszaliśmy jednak także poważne tematy, jak kondycja nauczania informatyki w polskim szkolnictwie, wpływ gier komputerowych na umysł młodych ludzi czy  podejście jednej z największych sieci sklepów z elektroniką w Polsce do klienta.

To, z czego jesteśmy szczególnie dumni, to ciepłe przyjęcie naszego testu komputera złożonego z myślą o zastosowaniach biurowych przez wszystkim znaną firmę AMD – czyli jednego z dwóch największych graczy na rynku układów scalonych. Nasz test jednostki opartej na ich procesorze (Athlon 5350) okazał się na tyle dobry, by „zawisnąć” na ich Facebookowej ścianie. Mała rzecz, a cieszy!

Żeby rozszerzać własne horyzonty, chwyciliśmy się też tematyki, w której sami nie czuliśmy się szczególnie pewni. Odnosimy się w tym miejscu do naszego artykułu w formie wywiadu z udziałem Małgorzaty Osowieckiej, która rozwiała wątpliwości nasze i naszych czytelników, co do znaczenia odświeżania monitora dla postrzegania wirtualnej rzeczywistości.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pozostawiali po sobie ślad w formie komentarzy pod naszymi artykułami. Mamy nadzieję, że teksty którymi się z Wami dzielimy są coraz lepsze i coraz bardziej pomocne. Nieprzerwanie i z uporem będziemy zasypywać Was poradami dotyczącymi komputerów – i to z poziomi oprogramowania, jak i sprzętu, ale nie przestajemy oczywiście pisać tekstów idących troszeczkę głębiej w świat komputerowy

Z tej okazji mamy też dla Was konkurs:

Trzy osoby mogą wygrać trzy nagrody:

– 1x dwuletnie ubezpieczenie Twojego komputera
– 2x bon o wartości 200zł na nasze usługi

By wziąć udział w konkursie, napisz w kilku zdaniach albo i w jednym, ale konkretnym: czy obsługa informatyczna / serwis komputerowy w dobie wszechobecnej komputeryzacji są potrzebne jako usługa na rynku?

Udostępnij także ten artykuł i polub nas na Facebooku o ile jeszcze tego nie zrobiłeś.
Regulamin konkursu i wyjaśnienie w jaki sposób mamy zamiar Cię nagrodzić znajduje się tu: regulamin konkursu

Autor:

ITvip
ITvip
ITvip
ITvip
ITvip
ITvip
ITvip
ITvip
ITvip
ITvip
ITvip
ITvip
ITvip
ITvip