Skontaktuj się z nami


* pole wymagane
9 Grudzień 2014

Darmowy e-book – jak dbać o swój komputer

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (głosów: 1, średnia: 5,00)
Loading...

Jak pewnie zauważyłeś, na naszym blogu dostępny do pobrania (podkreślmy to: za darmo, ewentualnie za uśmiech) jest nasz poradnik dotyczący radzenia sobie z podstawowymi problemami dotyczącymi komputera. Zawiera on listę przydatnego oprogramowania, oraz w przystępnej formie zbudowaną „instrukcję”: co robić i czego nie robić z komputerem stacjonarnym i laptopem, by służył Ci długo i bezawaryjnie.

 

Wypadałoby jednak wytłumaczyć się z z samej idei tego poradnika, gdyż nie dla każdego może być ona zrozumiała i chcielibyśmy uniknąć pewnych nieporozumień, mogących skutkować negatywnymi opiniami ze strony profesjonalistów/entuzjastów/znawców tematyki komputerowej.

Otóż, przykro mi to stwierdzić, ale: poradnik w żaden sposób nie jest skierowany do osób, które głęboko siedzą w tematyce IT, serwisu elektroniki, nie jest to poradnik dla zapalonych graczy rozkręcających swe maszyny trzy razy w miesiącu, by wymienić pastę termoprzewodzącą na nowy eksperymentalny produkt, oraz by wyczyścić rezerwuary w swoim chłodzeniu wodnym na karcie graficznej kosztującej tyle, co używany samochód dobrej marki.

Niestety, ale Wy, drodzy entuzjaści, macie setki, jeśli nie tysiące forów do wymiany wiedzy i doświadczeń i – nie oszukujmy się – macie tendencję do traktowania laików jak gorszych od siebie, co widać bardzo często w odpowiedziach na forach i portalach związanych z IT.

Poradnik kierujemy do laika, gdyż uważamy, że w sieci istnieje spory deficyt prostych instrukcji, oraz kompilacji „złotych porad” kierowanych do (o ironio) największej grupy użytkowników komputerów: ludzi, pragnących po prostu ich używać i czerpać z tego przyjemność, i radość, ludzi chcących z komputerem pracować, bez zagłębiania się w elementarne aspekty działania ich sprzętu, bez poznawania tematu od podszewki, gdyż – najprawdopodobniej – posiadają szereg innych pasji.

I chwała im za to.

Możemy, upraszczając sprawę, dokonać tu pewnego porównania. Wielu ludzi po prostu używa lodówek, bez znajomości różnic między chłodziarkami absorpcyjnymi, sprężarkowymi i termoelektrycznymi. Wiedzą natomiast jak taką lodówkę utrzymać w czystości, jak ją rozmrozić i zapewnić jej tym samym bezawaryjną pracę.

Dokładnie identyczna idea przyświecała nam podczas tworzenia naszego poradnika: byś w prosty sposób, po zapoznaniu się z jego treścią, mógł zapewnić sobie elementarną wiedzę o konserwacji i użytkowaniu Twojego komputera, byś wiedział co „lubi”, a czego nie. Oczywiście, komputer to dużo bardziej skomplikowane urządzenie niż chłodziarka, ale porównanie powinno być zrozumiałe i oczywiste.

Poradnik możesz pobrać poniżej:

Dodatkowo pragniemy, byś bez skrępowania dzielił się tym poradnikiem z innymi. Wiemy, że z całą pewnością w tej prostej i krótkiej kompilacji bazowych rad nie zdołaliśmy zawrzeć wszystkiego.

Dlatego: pytaj. O co? O wszystko, co tylko związane z komputerem personalnym w jakiejkolwiek postaci. Twoje pytanie z pewnością nie pozostanie bez odzewu. Albo odpowiemy na nie w komentarzu, albo – jeśli problem „będzie się nadawał”, jego rozwiązanie rozbuduje nasz poradnik, lub trafi, w formie krótkiego nagrania „how to”, na serwis YouTube.

W każdej formie Twoje pytanie pomoże nie tylko Tobie, ale i innym. Wiedzą warto się dzielić – z takim założeniem powstał ten blog i z takim, niezmiennie, będziemy kontynuować jego istnienie.

Komentuj, dziel się, udostępniaj na Facebooku! Pamiętaj, że konstruktywna krytyka też jest dla nas istotna. Jeśli coś robimy źle – daj nam znać. Jeśli dobrze – nagródź nas za dobrą pracę dzieląc się jej efektem z innymi.

Autor:

ITvip
ITvip
ITvip
ITvip
ITvip
ITvip
ITvip
ITvip
ITvip
ITvip
ITvip
ITvip
ITvip
ITvip