Skontaktuj się z nami


* pole wymagane
9 Grudzień 2014

Darmowy e-book – jak dbać o swój komputer

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (głosów: 2, średnia: 5,00)
Loading...

Jak pewnie zauważyłeś, na naszym blogu dostępny do pobrania (podkreślmy to: za darmo, ewentualnie za uśmiech) jest nasz poradnik dotyczący radzenia sobie z podstawowymi problemami dotyczącymi komputera. Zawiera on listę przydatnego oprogramowania, oraz w przystępnej formie zbudowaną „instrukcję”: co robić i czego nie robić z komputerem stacjonarnym i laptopem, by służył Ci długo i bezawaryjnie.

 

Wypadałoby jednak wytłumaczyć się z z samej idei tego poradnika, gdyż nie dla każdego może być ona zrozumiała i chcielibyśmy uniknąć pewnych nieporozumień, mogących skutkować negatywnymi opiniami ze strony profesjonalistów/entuzjastów/znawców tematyki komputerowej.

Otóż, przykro mi to stwierdzić, ale: poradnik w żaden sposób nie jest skierowany do osób, które głęboko siedzą w tematyce IT, serwisu elektroniki, nie jest to poradnik dla zapalonych graczy rozkręcających swe maszyny trzy razy w miesiącu, by wymienić pastę termoprzewodzącą na nowy eksperymentalny produkt, oraz by wyczyścić rezerwuary w swoim chłodzeniu wodnym na karcie graficznej kosztującej tyle, co używany samochód dobrej marki.

Niestety, ale Wy, drodzy entuzjaści, macie setki, jeśli nie tysiące forów do wymiany wiedzy i doświadczeń i – nie oszukujmy się – macie tendencję do traktowania laików jak gorszych od siebie, co widać bardzo często w odpowiedziach na forach i portalach związanych z IT.

Poradnik kierujemy do laika, gdyż uważamy, że w sieci istnieje spory deficyt prostych instrukcji, oraz kompilacji „złotych porad” kierowanych do (o ironio) największej grupy użytkowników komputerów: ludzi, pragnących po prostu ich używać i czerpać z tego przyjemność, i radość, ludzi chcących z komputerem pracować, bez zagłębiania się w elementarne aspekty działania ich sprzętu, bez poznawania tematu od podszewki, gdyż – najprawdopodobniej – posiadają szereg innych pasji.

I chwała im za to.

Możemy, upraszczając sprawę, dokonać tu pewnego porównania. Wielu ludzi po prostu używa lodówek, bez znajomości różnic między chłodziarkami absorpcyjnymi, sprężarkowymi i termoelektrycznymi. Wiedzą natomiast jak taką lodówkę utrzymać w czystości, jak ją rozmrozić i zapewnić jej tym samym bezawaryjną pracę.

Dokładnie identyczna idea przyświecała nam podczas tworzenia naszego poradnika: byś w prosty sposób, po zapoznaniu się z jego treścią, mógł zapewnić sobie elementarną wiedzę o konserwacji i użytkowaniu Twojego komputera, byś wiedział co „lubi”, a czego nie. Oczywiście, komputer to dużo bardziej skomplikowane urządzenie niż chłodziarka, ale porównanie powinno być zrozumiałe i oczywiste.

Poradnik możesz pobrać poniżej:

Dodatkowo pragniemy, byś bez skrępowania dzielił się tym poradnikiem z innymi. Wiemy, że z całą pewnością w tej prostej i krótkiej kompilacji bazowych rad nie zdołaliśmy zawrzeć wszystkiego.

Dlatego: pytaj. O co? O wszystko, co tylko związane z komputerem personalnym w jakiejkolwiek postaci. Twoje pytanie z pewnością nie pozostanie bez odzewu. Albo odpowiemy na nie w komentarzu, albo – jeśli problem „będzie się nadawał”, jego rozwiązanie rozbuduje nasz poradnik, lub trafi, w formie krótkiego nagrania „how to”, na serwis YouTube.

W każdej formie Twoje pytanie pomoże nie tylko Tobie, ale i innym. Wiedzą warto się dzielić – z takim założeniem powstał ten blog i z takim, niezmiennie, będziemy kontynuować jego istnienie.

Komentuj, dziel się, udostępniaj na Facebooku! Pamiętaj, że konstruktywna krytyka też jest dla nas istotna. Jeśli coś robimy źle – daj nam znać. Jeśli dobrze – nagródź nas za dobrą pracę dzieląc się jej efektem z innymi.

Autor:

serwis komputerów dell gdańsk
naprawa komputerów hp gdańsk
serwis laptopów sony vaio gdańsk
naprawa komputerów gdańsk
serwis laptopów toshiba gdańsk
<naprawa komputerów acer gdańsk
serwis laptopów asus gdańsk
naprawa komputerów lenovo gdańsk
serwis laptopów samsung gdańsk
naprawa sprzetu amd gdańsk
serwis gigabyte gdańsk
naprawa laptopów cisco gdańsk
naprawa sprzetu nvidia gdańsk
naprawa laptopów intel gdańsk