Skontaktuj się z nami


* pole wymagane
15 Marzec 2014

Na stanowisku pracy: laptop czy komputer stacjonarny?

Oceń: 1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek
Loading...

Pomijając przytaczanie oczywistych, kolokwialnych już często, argumentów dowodzących iż komputer jest dziś najważniejszym narzędziem pracy biurowej, oraz bez zbędnego wnikania w szczegóły dlaczego tak jest (gdyż rozprawa na ten temat spokojnie mogłaby być tematem pracy magisterskiej) zostańmy po prostu przy zaakceptowaniu tego faktu.

Komputery zaś osobiste – trochę upraszczając sprawę – podzielić można na poczciwe PC’ty i laptopy. Wybierając zaś sprzęt do biura, staniesz – drogi czytelniku – najprawdopodobniej przed takim właśnie wyborem: wyposażyć stanowiska pracy w laptopy czy poczciwe blaszaki?

Odpowiedź nie jest taka prosta, ale – proszę mi wierzyć – dość istotna. Analizę postawionego problemu możemy przeprowadzić – w dość skrócony, jednak – jak sądzę – miarodajny sposób, biorąc pod uwagę zalety i wady obu możliwych wariantów.

Podstawową zaletą komputera stacjonarnego jest możliwość jego konfiguracji w zależności od potrzeb. Zintegrowana karta graficzna przestała wystarczać i ogranicza możliwości komputera? Procesor „nie daje już rady” i przydałoby się zamontować drugi dysk twardy? Nie ma sprawy, wszystko można załatwić przez dokupienie odpowiedniego elementu zestawu, którego montaż na ogół nie wpływa na utratę gwarancji na resztę komponentów komputera.

Inaczej na się sprawa z laptopami – jakakolwiek ingerencja w ich „wnętrze” jest najczęściej równoznaczna z utratą gwarancji producenta. Ta wada laptopa wydaje się nie być aż tak istotna, jeśli po prostu zaakceptujemy fakt, iż laptop ma „starczyć na pewien czas”, po czym być wymieniony. Jednak należy pamiętać o pewnym bardzo istotnym – i tak samo bardzo ignorowanym – fakcie: komputer trzeba czyścić, jeśli nie chcemy utracić ważnych dla nas danych! Jak już łatwo się domyślić, wyczyszczenie wnętrza laptopa, przy zachowaniu gwarancji, wcale nie jest proste, o ile w ogóle możliwe.

Ogólnie rzecz biorąc – laptop szybciej “się zużywa”. Ma jednak jedną, wielką zaletę: z laptopem pracę można “wziąć do domu” – ma to szczególne znaczenie, gdy firma posiada szczególnie istotne programy (np. Photoshop), których dany pracownik może w domu nie posiadać, a na które licencje są bardzo drogie. Udostępniając pracownikowi firmowego laptopa do pracy w domu możemy sobie i jemu bardzo ułatwić zadania.

Aczkolwiek należy przeanalizować dokładnie, czy aby na pewno zajdzie taka konieczność. Jeśli nie – a firmowy laptop miałby po prostu służyć za komputer stacjonarny – wybór jest oczywisty. Niewątpliwie od dobrego wyboru i zoptymalizowania sprzętu do potrzeb miejsca pracy czy domu będzie zależało, czy osoba obsługująca komputer po rocznym czasie jego użytkowania będzie mogła skupić się na swoich zadaniach, czy będzie musiała zmagać się z frustracją, której przyczyną będzie „wieszający się” system, długie otwieranie się plików, przeglądarki internetowej i stron w tejże.

Niezależnie od wyboru (laptop czy “blaszak) nasi pracownicy są w stanie Państwu doradzić najlepszy z możliwych wyborów w określonym przedziale cenowym. Specjalnie dla Państwa przeanalizujemy wszelkie oferty sprzętu komputerowego – komputery to nasza pasja, nie tylko praca. Złożymy zestaw komputerowy dla “tytana księgowości”, grafika, zapalonego gracza. Doskonale wiemy, że wielu sprzedawców częstokroć korzystając z niewiedzy czy nieświadomości klienta – “wciśnie” mu to, co najdłużej zalega w magazynie.

Dobrze wiemy , jak frustrująca może być nawet źle wyprofilowana mysz czy hałasująca zbyt w nocy klawiatura. Dziś dobór laptopa czy składanie PC’ta wiąże się z analizami forów, słuchaniem opinii znajomych i znajomych znajomych, z których każdy ma inną opinię. Można się pogubić, a w końcu – dla świętego spokoju – wziąć to, co nam wcisną. My analizy forów mamy już dawno za sobą – żyjemy tym tematem i z czystym sumieniem możemy stwierdzić, że mogą Państwo zdać się na nas w temacie doboru sprzętu do swoich potrzeb.

Autor:

serwis komputerów dell gdańsk
naprawa komputerów hp gdańsk
serwis laptopów sony vaio gdańsk
naprawa komputerów gdańsk
serwis laptopów toshiba gdańsk
<naprawa komputerów acer gdańsk
serwis laptopów asus gdańsk
naprawa komputerów lenovo gdańsk
serwis laptopów samsung gdańsk
naprawa sprzetu amd gdańsk
serwis gigabyte gdańsk
naprawa laptopów cisco gdańsk
naprawa sprzetu nvidia gdańsk
naprawa laptopów intel gdańsk